Аналізували вплив на смертність діоксиду азоту та дрібних частинок
Дослідження спільно проводили Барселонський інститут глобального здоров'я та Швейцарський інститут тропічного та глобального здоров'я. Про це пише Medical Xpress.
Цікаво Без машин, доріг і викидів вуглецю: у Саудівській Аравії побудують екомісто
Аналізували вплив на смертність двох найбільших забруднювачів повітря – діоксиду азоту (NO2) та дрібних частинок (PM2,5).
Згідно з висновками вчених, якби у всіх містах були показники чистоти повітря, які рекомендує ВООЗ, то вдалось би уникнути майже 52 тисяч передчасних смертей щороку.
Якщо б вдалось понизити рівень забрудненості повітря у всіх містах до найнижчого з виміряних рівнів, то кількість врятованих життів становила б близько 200 тисяч.
Найгірша ситуація в Іспанії, Бельгії, Італії та Франції
Найвищі показники смертності, пов'язані з NO2, токсичним газом, який виникає в основному, через автомобільний рух, були виявлені в великих містах таких країн, як Іспанія, Бельгія, Італія і Франція,
– коментує дослідник Саша Хоменко.
Щодо PM2,5, то міста з найвищим рівнем смертності – у долині річки По, що на півночі Італії, на півдні Польщі та сході Чехії. Адже тут найбільше розвинена промисловість.
Найвищий відсоток природної смертності, яку можна було б віднести до дрібних твердих частинок, склав 15% в місті Брешія. Що стосується діоксиду азоту, то найвищий відсоток – до 7% від природної смертності,
– був виявлений в столичному районі Мадрида,
– пояснив Хоменко.
Топ-10 міст з найвищим рівнем смертності від твердих частинок – PM2,5:
- Брешія (Італія).
- Бергамо (Італія).
- Карвіна (Чехія).
- Віченца (Італія).
- Сілезська метрополія (Польща).
- Острава (Чехія)
- Ястшебе-Здруй (Польща).
- Саронно (Італія).
- Рибник (Польща).
- Гавіров (Чехія).
Топ-10 міст з найвищим рівнем смертності від діоксиду азоту – NO2:
- Мадрид (Іспанія).
- Антверпен (Бельгія).
- Турин (Італія).
- Париж (Франція).
- Мілан (Італія).
- Барселона (Іспанія).
- Молле дель Валлес (Іспанія).
- Брюссель (Бельгія).
- Херн (Німеччина).
- Безон (Франція).
20 січня Київ теж потрапив у список міст з найбільш забрудненим повітрям
Зазначимо, що, попри те, що Києва немає у наведеному списку, 20 січня українська столиця таки потрапила в рейтинг міст з найбільш забрудненим повітрям у світі. Загальний індекс забруднення повітря у Києві наразі сягає відмітки у 163 – при нормі у 50. Таким чином, Київ посів 13 місце у світі. Лідерами антирейтингу є Приштина, що у Косово, Сербія, Дака – Бангладеш та Лахор – Пакистан.