Таку думку в інтерв'ю для Frankfurter Allgemeine висловила експерт з питань Росії німецького фонду "Наука і політика" Сабіна Фішер.

За її словами, "корупція – єдина політична тема", яка може мобілізувати велику кількість людей, але ґрунт під режимом Путіна через це не захитається. Експерт зауважує, що 12 червня на вулиці РФ вийшла "відносна меншість".

Читайте також: Протести в Росії вдарили по слабких місцях системи правління Путіна, – NYT

Фішер також вважає, що в Олексія Навального "немає реальної влади", оскільки російська влада на законодавчому рівні подбала про те, щоб опозиційна політична діяльність в Росії стала або дуже складною, або неможливою, йдеться у статті. Саме тому, підкреслює експерт, опозиції в Росії немає взагалі.

"Є якась популістська мобілізація, але за нею не стоїть партія або рух. Навальний – борець-одинак. До того ж, між ним і традиційними ліберальними опозиційними партіями, які, втім, стали маргіналами в політичній системі, існує безліч конфліктів", – передає видання слова експерта.

Читайте також: Антикорупційний мітинг у Москві перетворився на фарс, – експерт

Більше того, Фішер впевнена, що репресії влади не змусять росіян відвертатися від влади Путіна.

Це малоймовірно. Так, протестний потенціал зріс, але він обмежується містами і конкретними групами населення. Більшість же, як і раніше, підтримує владу. Єдине, що з точки зору влади, викликає тривогу – це якесь враження нестабільності в країні. І ще – контакт з молоддю, яка черпає інформацію не з державних ЗМІ, а з інтернету. Ця небезпека, на думку влади, теж зростає. Однак ці фактори нададуть лише обмежений вплив на майбутні президентські вибори,
– констатує німецький експерт.

Нагадаємо, 12 червня у День Росії у багатьох містах РФ пройшли масові антикорупційні мітинги. Лише в Санкт-Петербурзі затримали понад 300 учасників акції. А в центрі Москви затримали приблизно 700 осіб.