У 2019 році за подіями на НСК "Олімпійський" спостерігала уся країна. Там відбувалася битва між основними кандидатами на посаду глави держави – п'ятим Президентом України Петром Порошенком і вже чинним шостим – Володимиром Зеленським.

Цікаво "Врятувати українську економіку": новий серіал, у якому Зеленський грає президента

Щоб організувати дебати штаби сперечалися 2 тижні. Поки команди чубились щодо часу і формату, кандидати здавали аналізи.

І нарешті НСК "Олімпійський": 10 тисяч правоохоронців та 22 тисячі глядачів на стадіоні. Трансляцію вели майже усі українські канали і 20 іноземних.

Промови

Першим жереб обрав Зеленського і той одразу в наступ. Згадав Порошенку усе: від агітаційного "жити по-новому" і обіцянки закінчити війну за 2 тижні до кондитерського бізнесу і заграванням з Москвою.

Порошенко ж дорікнув Зеленському ігноруванням ЗМІ та незнанням, чим має займатися президент. Мовляв, ані тарифи, ані зарплати – не компетенція глави держави.


Дебати / Getty Images

Далі Володимир Зеленський зробив хід конем. Зачитав з папірця питання, які визріли в українців за 5 років президентства Петра Порошенка. Мовляв, їх зібрали у соцмережах.

Вже за кілька днів Володимир Зеленський здобув перемогу у президентських перегонах. Минув рік. Кореспонденти 24 каналу поцікавились, що б тепер люди запитали вже у самого Зеленського.

Питання українців:

  • Чи думає він про країну, коли приймаються ті законопроєкти?
  • Що ви далі будете робити з війною на Сході?
  • Чому все залишилося, як було?
  • Коли це все закінчиться?
  • Питання взагалі чому він туди пішов?

Згадали і про справу "Приватбанку", і про відвід військ на Сході, і про суперечливі призначення не зовсім нових облич. А ще про друзів, які залишаються при владі навіть попри корупційні скандали.

Дебати Зеленського та Порошенка на "Олімпійському" за 7 хвилин: дивіться відео