Реакція Вітренка на звільнення Коболєва

Держава, як акціонер, має реагувати на неефективну роботу менеджменту НАК "Нафтогаз України". Тому, за словами виконувача обов'язки міністра енергетики, звільнення глави правління і наглядової ради є логічним.

До теми Юридична маніпуляція, – "Нафтогаз" відреагував на звільнення Коболєва

Держава повинна бути активним власником, відповідно Кабінет Міністрів має право й обов'язок реагувати на проблеми в компанії. Це рішення схвалили в пакеті з розглядом результатів 2020 року. Тому воно є зрозумілим,
– заявив Вітренко.

До речі, чиновник зауважив, що не може повністю коментувати рішення уряду з етичних міркувань. Адже саме його призначили новим головою правління НАК. Вітренко зазначив, що не брав участі в цьому голосуванні.

Збитки перевищили прибуток

Вітренко розповів, що у 2019 році консолідований прибуток "Нафтогазу" становив понад 63 мільярди гривень. Водночас у 2020 році – перевищив 19 мільярдів гривень і став першим збитком після 2015 року.

"Повернення в не дуже добре минуле не може не викликати занепокоєння і не може не призводити до відповідних рішень", – наголосив новопризначений голова правління.

Він додав, що наприкінці 2020 року "Нафтогаз" сам подав фінансовий план на 2020 рік. У ньому передбачали неконсолідований прибуток 11,5 мільярдів гривень, однак в результаті неконсолідований збиток склав 18 мільярдів.

Коли ти подаєш фінплан і обіцяєш щось, а потім замість запланованих 11 мільярдів прибутку ти отримуєш збитки, то це призводить до того, що твій власник реагує. Тим більше, що прибуток "Нафтогазу" – це дивіденди, які отримує держава,
– зауважив Вітренко.

Він пояснив, що незадовільними також виявилися результати операційної діяльності. Так, "Укргазвидобування" зменшило відпуск товарного газу і видобуток валового газу, рідких вуглеводнів. Водночас приватні компанії наростили видобуток.

Цікаво Звільнення Коболєва могло бути умовою для зустрічі з Путіним, – Фурса

Вітренко розповів, що рішення про звільнення Коболєва схвалили відповідно до законодавства. За його словами, загальні збори – це вищий орган компанії, який може схвалювати будь-які рішення.

Посадовець пояснив, що раніше Кабмін делегував наглядовій раді ряд повноважень. Однак 28 квітня він їх припинив, бо робота була незадовільною.

Головне про кадрові зміни в "Нафтогазі"

  • 28 квітня уряд звільнив Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України". Посадовець заявив, що про своє звільнення дізнався з новин.
  • Кабінет Міністрів мотивував рішення великими збитками компанії.
  • На місце Коболєва призначили Вітренка. Урядовці заявили, що той має багаторічний досвід у сфері енергетики.
  • У групі "Нафтогаз" таким рішенням обурилися. Компанія вважає, що уряд повернувся до практики ручного управління держпідприємствами.