"В умовах конкурсу не було чітко прописані ті критерії, за якими будуть відбиратися компанії. Якщо Нацрада вважала, що компанії мають подаватися на всю область, то про це їх треба попередити перед конкурсом. Вони б тоді могли поміркувати - подаватися чи не подаватися - або подаватися на всю область, або не подаватися взагалі, розуміючи, що вони не витримують вимоги конкурсу, але телекомпанії про це не знали", - каже голова правління Східноєвропейського інституту проблем медіа Ольга Большакова.

Так, у Рівненькій, Івано-франківській, Тернопільській та інших областях жодна недержавна телекомпанія не отримала ліцензію. На думку медіаправників - таке витіснення лідерів ринку державними каналами - крок назад у створенні суспільного мовлення.

"У кожній області отримали ліцензії обласні державні телерадіокомпанії, також створено нову компанію - банківське телебачення, яке засноване НБУ. Це, як на нашу думку, не відповідає задекларованому і підтриманому Президентом курсу на зменшення присутності держави в медіа і курсу на створення суспільного мовлення і роздержавлення", - переконує виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова.

У свою чергу, в Нацраді не виключають повторного конкурсу на регіональне мовлення, але коментувати ситуацію поки не готові. Незалежна асоціація телевізійників направила звернення до Антимонопольного комітету. Якщо ситуацію не вдасться вирішити на місці, обіцяють звернутися до Європейського суду.