Про це свідчать дані протезних фірм, лікарів і благодійних організацій, які раніше не розголошувалися. Реальна цифра може бути вищою, оскільки на реєстрацію пацієнтів потрібен певний час. Декому ампутують кінцівки лише через кілька тижнів або місяців після поранення.

Дивіться також В усьому винні українські бобри, – у NYT проаналізували атаку безпілотників на Москву

Для порівняння, близько 67 тисяч німців і 41 тисяча британців втратили кінцівки під час Першої світової війни, коли ця процедура часто була єдиною можливістю запобігти смерті. Менше ніж 2 тисячі американських ветеранів вторгнення в Афганістан і Ірак пережили ампутації,
– йдеться у статті.

Ці цифри відображають те, що Росія веде війну, активно застосовуючи міни та артилерію, ракети та безпілотники, завдаючи ударів як по військових, так і по мирних жителях.​

Протезування – дороговартісне

Зазначається, що вартість сучасних протезів може сягати 50 тисяч євро, у той час, як українські військові отримують у разі поранення приблизно 20 тисяч євро.

У лютому 19-річна українська військова Руслана Данілкіна потрапила під обстріл поблизу лінії фронту в районі Запоріжжя на південному сході України. Осколками їй відірвало ліву ногу вище коліна. Вона стискала відірвану стегнову кістку і дивилася, як медики кладуть її відірвану ногу в машину, перш ніж відвезти дівчину до лікарні.

Я тримала кістку в руках... там і тоді я зрозуміла, що це кінець, що моє життя вже ніколи не буде таким, як раніше,
– сказала Данілкіна.

Дівчина перенесла 5 операцій, перш ніж отримала штучну ногу від Ottobock за допомогою благодійного фонду Superhumans, що базується у Львові. Згодом вона отримала більш досконалу ногу під назвою Genium X3, розроблену компанією Ottobock спільно з американськими військовими. Новий протез дозволяє легко підніматися сходами або навіть ходити задом наперед.


Військова Руслана Данілкін втратила ногу на війні / Фото The Wall Street Journal

Проблеми, з якими зіштовхуються військові

Виготовлення достатньої кількості протезів, деякі з яких коштують понад 50 тисяч євро, – не головна проблема. Значно більш проблематично знайти персонал для догляду за тими, кому ампутували кінцівку. Кожному з них потрібен індивідуальний протез. Київ платить до 20 тисяч євро на одного постраждалого військового. Але цивільним часто важко дозволити собі лікування.

Ottobock надає знижку для українців і забезпечує безкоштовне навчання для лікарів і технічного персоналу. Проте багато пацієнтів змушені покладатися на благодійні організації, щоб отримати протези.