Про це 24 Каналу розповів експерт з авіації Костянтин Криволап. Він зазначив, що російські винищувачі та західні літаки мають кардинально різну тактику використання.

Читайте також F-16 зробить переворот: Ігнат пояснив, чим винищувач може допомогти Україні

Винищувач Су-35 можна називати російським аналогом американському F-16. Су-35 – це подальший розвиток основного літака Су-27.

Відмінність F-16 та Су-35

Всі російські літаки – одинаки, які літають у повітряному просторі самі по собі. Концепція F-16 та всієї натівської авіації зовсім інша, адже це групові дії літаків і у цій групі кожен виконує свою функцію.

Су-35 порівняно з F-16 зовсім молодий літак. Проте F-16 завдяки своїй модифікації бачить далі, ніж російський "колега". Крім того, він має озброєння, яке б'є ракети повітря-повітря.

Виявляти Су-35 у повітрі можуть не тільки F-16, а й засоби радарів ABAKC та наземні системи ППО.

"Су-35 ще тільки злетів й набирає висоту, а F-16 знає, що там щось злетіло та має інформацію, що у цій точці простору є Су-35 і його треба збивати", – розповів Криволап.

Також він наголосив, що завдяки F-16 Україна зможе далеко відкинути Су-35 від лінії зіткнення й авіаційні керовані бомби перестануть нам дошкуляти.

Які ключові відмінності F-16 та Су-35: дивіться відео

Що відомо про передачу Україні F-16

  • Велика Британія першою навчатиме українських пілотів на західних літаках. Україна готова відправити на навчання 20 військових.
  • У Міністерстві оборони повідомляли, що Україні необхідно для деокупації територій близько 48 сучасних винищувачів.
  • Начальник авіації Командування Повітряних сил Збройних Сил України бригадний генерал Сергій Голубцов вважає, що Україні треба розробити комплексний підхід для зберігання F-16, оскільки просто десь заховати їх не вийде.