Відповідну заяву 18 червня зробив секретар РНБО Олексій Данілов. Думки щодо ймовірної загрози виникли, оскільки Сербію вважають відверто проросійською державою.

До теми Ексгенерал СБУ Наумов міг передавати спецслужбам Росії секретні дані щодо ЧАЕС, – ЗМІ

Чи знав Наумов зміст секретних документів

За словами Данілова, затримання радше становить загрозу самому Наумову. Адже якщо людина має допуск до державних таємниць, не факт, що вона цим гарантовано користувалася.

Це не значить, що вона знає цю державну таємницю, що вона знає всі документи, які є в нашій країні з грифом "Таємно",
– заявив секретар.

Він також додав, що все ж такі особи є в лавах українських правоохоронних відомств. Але таких людей є одиниці. "Не думаю, що пан Наумов входив до цього числа", – підсумував секретар РНБО.

Чому Наумова затримали в Сербії

Ексгенерал СБУ намагався виїхати зі Сербії до Північної Македонії. Він їхав разом із громадянином Німеччини, який нібито був лише водієм. У автомобілі колишнього службовця виявили 600 тисяч євро, 125 тисяч доларів, а також 2 дуже цінні смарагди. Наумова запідозрили у відмиванні грошей, тому одразу затримали.

Яку загрозу нацбезпеці міг становити ексгенерал

Ще в день затримання медіа повідомили, що чоловік не бажав звернутися по допомогу до консульства України, хоч і мав таке право. Сербські оглядачі припустили, що тепер Наумов буде намагатися "торгувати" з сербськими службами.

Мовляв, якщо він має велику кількість інформації щодо українських внутрішніх справ, може бути справді корисним. Однак теж відмовитися звертатися до України ексгенерал міг через справу про держзраду, в якій він фігурує як підозрюваний.

Чому Наумова підозрюють у держзраді

30 березня стало відомо, що ексслужбовець не просто є фігурантом справи про держзраду, а й вже проведені обшуки в кількох його помешканнях. Наразі не повідомляли, які саме докази його злочину має ДБР. Однак, за даними ЗМІ, ексгенерал разом із кількома іншими особами виїхав з України за кілька годин до вторгнення Росії. Напередодні він теж вивіз за кордон свою родину.

31 березня про колишнього генерала вже згадав у своєму зверненні президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що не має часу займатися всіма зрадниками.

Але поступово всі вони (зрадники – 24 канал) покарання отримають. Тому вже більше не генерал ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Наумов Андрій Олегович,
– сказав тоді глава держави.

Також у той день звільнили та позбавили звання колишнього голову СБУ Херсонщини Криворучка Сергія. Слід зауважити, що помічника цього службовця підозрюють у допомозі ворогу під час окупації Херсонщини.

Важливо знати – раніше СБУ затримала керівника Миколаївської прокуратури: дивіться відео