Мовиться про помічника начальника управління СБУ Херсона, якого вже затримали. Це журналістам повідомив голова обласної адміністрації Олександр Самойленко. Розмову з ним оприлюднили 17 червня.

Зауважте Жителів Херсонщини закликають евакуйовуватись, щоб ЗСУ було легше працювати

Окупанти знали, де мінні поля на Херсонщині

Посадовець підкреслив, що не може давати конкретні коментарі щодо цього. Проте закликав не вірити розповідям, що нібито мінні поля не спрацювали чи були розміновані, бо це не відповідає дійсності. На його думу, ворог чітко знав, яка саме територія є замінованою, та рухався лише дорогами.

Самойленко сказав, що це відомо й правоохоронним органам. У здачі сітки полів підозрюють начальника Антитерористичного центру Херсонщини Ігоря Садохіна, який і був замісником керівника СБУ області.

Вважається, що саме він (Садохін – 24 канал) видав ворогу сітку мінних полів і координував дії російської авіації, коли супроводжував колону херсонського СБУ в евакуацію,
– сказав керівник ОВА.

Він додав, що після проведеної перевірки Володимир Зеленський звільнив і голову Херсонської СБУ. Президент також позбавив цього службовця генеральського звання.

Інші звільнення генералів СБУ

29 травня президент України звільнив із посади керівника СБУ у Харківської області Сергія Криворучка. Він одразу ж пояснив це рішення. "Звільнив очільника СБУ області за те, що не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе. Які мотиви – правоохоронці з'ясують", – сказав тоді глава держави.

Окрім цього, 30 березня стало відомо, що підозрюють у держзраді екскерівника внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Він виїхав із країни за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. А його родина, за даними журналістів, виїхала закордон трішки раніше.

Міністерство внутрішніх справ Сербії 11 червня повідомило, що Наумова затримали. Це сталося на кордоні з Північною Македонією. В машині ексгенерала та його німецького водія знайшли 600 тисяч євро, 125 тисяч доларів та два цінні смарагди. Зараз колишнього працівника СБУ підозрювали у відмиванні грошей.

Важливо – в Херсонській облраді звернулись до місцевих в окупації: дивіться відео