Приблизно два десятки учасників заходу принесли портрети своїх рідних, які перебувають у полоні окупантів, повідомляє "Укрінформ".

Читайте також Яка кількість полонених на окупованих територіях: сім'ї звернулись до Офісу Президента

Крім того мітингувальники мали плакат із запитанням: "Давайте поговоримо?".

За їхніми словами, вони прийшли, аби достукатися до президента та отримати допомогу для повернення їхніх рідних додому. Учасники заходу наголосили, що з ними не підтримують зв'язок та не інформують щодо обмінів. Тому вони вирішили особисто прийти на зустріч з президентом Володимиром Зеленським.

Згодом усі родичі полонених зайшли на зустріч до Офісу Президента.

Зустріч рідних українських полонених з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком

Про результати зустрічі повідомила у фейсбуці уповноважена Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, на зустрічі говорили про

  • створення при Офісі Президента робочої групи, до складу якої ввійдуть рідні полонених українців;
  • початок роботи комісії з пошуку безвісти зниклих людей за невстановлених обставин;
  • якнайшвидше прийняття законопроєкту "Про статус полонених";
  • фінансову допомогу родинам українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Сторони також домовилися про активну комунікацію для аналізу наявної інформації. Це допоможе налагодити логістику процесу повернення українців з полону.

В Офісі Президента відзначили, що сьогодні узгодження списків ускладнюється тим, що до полонених на окупованих територіях не допускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Президент також добре знає про це. І в документі, який був підписаний на саміті в Парижі, значиться, що Міжнародний комітет Червоного Хреста повинен мати доступ на ту територію", – нагадав Андрій Єрмак.

Що відомо про обміни полоненими

  • Останній обмін полоненими з бойовиками на Донбасі Україна відбувся 16 квітня. Тоді додому повернулися 20 українців, здебільшого цивільні. На непідконтрольні території Україна передала 14 людей.
  • За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, наступний обмін полоненими може відбутись через місяць – півтора.
  • Відомо, що Україна вже передала список з щонайменше 200 людей, яких вимагає повернути.