Таке питання речнику Повітряних сил ЗСУ Юрію Ігнату поставили журналісти в ефірі телемарафону. Як зазначає 24 Канал, він зауважив, що в цьому випадку навряд чи потрібно робити якусь трагедію.

Читайте також Небезпека через ракети "Циркон": розвідка Британії попередила про проблеми для української ППО

Це може бути черговий "не імєющій аналогів прорив"

Я не знаю, наскільки вона там гарно маневрує. Параметри кожної ракети, її тактико-технічні характеристики, скільки вони можуть зробити, то хіба розвідка може сказати, навіть не наша, а західна, скільки у них є можливостей для виготовлення цих ракет, чи це просто черговий "нє імєющій аналогів прорив" російської пропаганди, скажімо так,
– заявив Юрій Ігнат.

Водночас він підкреслив, що робити якусь трагедію з атаки "Цирконом" навряд чи потрібно. Речник Повітряних сил нагадав, що у ворога на озброєнні є ті самі "Кинджали". Мовиться про аеробалістичну ракету повітряного базування.

Якщо говорити про той самий "Циркон", посилаючись на ж західну пресу, ним вдарили не з морського базування, а з суходолу. І в цьому не варто бачити щось дивне. Він звернув увагу на "Іскандер-К", які запускаються з пускових установок "Іскандер". Себто це така ж ракета, як "Калібр", але запускається не з корабля.

Так само "Кинджал" називають "Іскандером" повітряного базування. Тому треба розділяти ракети на балістичні та крилаті,
– додав він.

На питання про те, скільки ворог може зробити "Цирконів", то його варто ставити тим, хто відповідною інформацією володіє. На думку Юрія Ігната, нині виробництво російських ракет має властивість бути непростим в умовах санкцій. Принаймні він висловлює сподівання, що санкції, накладені на Росію, заважатимуть їй нарощувати власне виробництво ракет.

Експертиза підтвердила атаку "Цирконом"

  • Так, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін сповістив, що Росія дійсно вдарила "Цирконом" по Україні 7 лютого.
  • Це підтверджує маркування на частинах і уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї.
  • Відомо, що відповідну ракету спрямовували у зону, де відсутні військові об'єкти. Внаслідок цього постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди.
  • За наявною інформацією, відповідну протикорабельну гіперзвукову крилату ракету взяли на озброєння у січні 2023 року. Інформації про неї не надто багато. Водночас директор КНДІСЕ зазначив, що ця ракета не відповідає тактико-технічним характеристикам, про які заявляли росіяни.