У виданні наголошують, що у нашої країни є щит від безпілотників. І він не потребує боєприпасів, щоб протистояти баражувальним боєприпасам, яким і є "Шахеди".
Читайте також Головна наша перевага: за допомогою чого Сили оборони ефективно ліквідують повітряні цілі
Дрони-камікадзе збиті з пантелику
А вдається цього досягнути завдяки загальнонаціональній системі радіоелектронної боротьби "Покрова". Вона, власне, здатна збити з пантелику навігаційні системи "Шахедів".
Журналісти Forbes зазначають, що Валерій Залужний у листопаді 2023 року у документі, в якому виклав свої плани щодо подальших бойових дій, розповів про її існування.
У виданні зазначають, що "Покрова" прикриває Україну по типу того, як, за переказами, Діва Марія під час облоги Константинополя розгорнула своє покривало над церквою, що змусило обложників відступити.
За наявною інформацією, що "Покрова" працює у значно більших масштабах, ніж інші засоби РЕБ. Доктор Томас Вітінгтон, експерт з радіоелектронної боротьби британського оборонного аналітичного центру RUSI, розповів, що для цього знадобиться мережа ідеально синхронізованих передавачів.
Відомо, що Україна вже експлуатує подібну синхронізовану систему управління радарами у своїй національній мережі ППО. Відтак, з цією сферою у нашій державі вже знайомі.
"Покрова" у дії
- Колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не розповів, коли активували "Покрову". Водночас журналісти кажуть, що можуть бути певні ознаки того, що вона вже працює.
- Вони посилаються на офіційний телеграм-канал Повітряних сил ЗСУ. У ньому 2 лютого повідомили, що вночі вдалося збити 11 "Шахедів" і що щонайменше 7 дронів-камікадзе до цілей не долетіли та були втрачені на місцевості.
- Також звертають увагу на те, що часом трапляються випадки, коли "Шахеди" виявляють неушкодженими. Відтак, припускають, що їх "збивають" з допомогою засобів радіоелектронної боротьби, а не іншими засобами вогневого ураження.
- У Forbes пишуть, що неможливо сказати, наскільки ефективна "Покрова", або як вона здатна підмінити навігаційні сигнали. Самі атаки "Шахедами" відбуваються вночі, і глушіння, припускають, активують лише в той час і тих місцях, де летять безпілотники.