Про це в ефірі 24 Каналу розповіла речниця Оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк. За її словами, росіяни, отримавши на летовищах привіти від "бавовнятка", перемістилися й передислокували свої літальні апарати глибше. Вони сподіваються, що там не долетить, але мрії ці даремні.
Важливо Резніков розповів, скільки українських воїнів гине у війні
Наталя Гуменюк розповіла, що все ж таки росіяни сподіваються відпрацювати злагодженість польотів й проводять тренування тими бомбардувальниками та повітряними ракетоносіями, які зазвичай застосовують для масованих ракетних атак.
Проведення такого злагодження може свідчити про те, що готується нова хвиля військової операції. Зокрема в повітрі,
– повідомила речниця ОК "Південь".
Вона зазначила, що ворог ще й намагається виводити ракетоносії, попри шторм. Вчора, 12 січня, ворог вивів підводний корабель прогулятися в Чорне море. Проте, скоріш за все, замірив критичність ситуації й повернувся в пункт базування.
"Зараз в Чорному морі корабельне угруповування складається з 4 кораблів, але це не ракетоносії. Ракетоносії всі в пунктах базування, бо штормить", – пояснила Наталя Гуменюк.
Дивіться повне відео з Наталею Гуменюк на ютубі 24 Каналу:
Активність безпілотників
Речниця ОК "Південь" пояснила, що активність безпілотних літальних апаратів впродовж останнього тижня підвищилася. Росіяни намагаються запускати їх саме з моря, щоб розвідати обʼєкти критичної інфраструктури, засоби протиповітряної оборони й вивчити берегову лінію.
Це все ознаки підготовки до майбутньої атаки. Буде вона масованою, хвилеподібною чи точковою – вже подивимося за тактикою, яку обере ворог. Але говоримо про те, що можуть бути застосовані й одна, й друга, й третя,
– акцентувала Гуменюк.
Комбінований спосіб ракетної атаки
Крім того, речниця розповіла, що протягом кількох масованих ракетних атак ворог вдосконалив свою тактику. Він використовує різного класу носії – повітряні, а також надводні та підводні ракети морського базування.
"Пуск з ракетоносія підводного базування виявити складніше для протиповітряної оборони, що може свідчити якраз про їх намагання виявити наші засоби ППО. Які їм дошкуляють й не дозволяють провести ту масовану атаку так ефективно, як вони планували", – пояснила Наталя Гуменюк.
Вона додала, що росіяни під час ракетної атаки можуть залучити й дронів-камікадзе. Оскільки це дешевший спосіб нанесення ураження. Також їх запускають, аби спробувати виявити системи ППО.
Яка ситуація на фронті: останні новини
- В останні тижні західні партнери помітно збільшили військову допомогу Україні. Києву вдається знімати табу на постачання важкої техніки, яку донедавна на Заході відмовлялися надавати Україні.
- Близько 150 мобілізованих росіян вже проходять підготовку на полігонах. В Україні не виключають спроби нової хвилі наступу росіян, зокрема й на Київ