Росія готується до збройного протистояння із країнами Заходу у найближче десятиліття. Стримати цю державу може нарощування збройних сил у відповідь.

Дивіться також Які проблеми для росіян приніс удар по аеродрому "Бельбек" в Криму: пояснення розвідки Британії

Росія планує подвоїти чисельність військ

За оцінками голови найбільшої німецької військово-промислової компанії Rheinmetall, Європі знадобиться не менше десяти років, щоб забезпечити готовність до оборони від "агресора, який хоче воювати з НАТО". Він наголосив, що зараз арсенали майже порожні.

Глава естонської розвідувальної служби Каупо Росін нагадав про плани Росії подвоїти чисельність військ, розміщених уздовж кордону з членами НАТО – Фінляндією та балтійськими державами – Естонією, Литвою та Латвією.

Росія обрала шлях довгострокової конфронтації, і Кремль, ймовірно, передбачає можливий конфлікт з НАТО в найближче десятиліття або близько того,
– сказав він.

Водночас Росін вважає, що малоймовірно, що Росія нападе на країни Заходу у найближчий період, адже їй потрібно зберігати свою присутність в Україні. Він наголосив, що ймовірність того, що Росія нападе, буде значно меншою, якщо Захід буде готовий.

За даними Reuters, Німеччина планує розмістити у балтійських країнах 4800 військовослужбовців у бойовій готовності до 2027 року. Це стане її першим постійним іноземним контингентом із часів Другої світової війни.

Голова естонської розвідки вважає, що Захід рухається у правильному напрямку, проте він також зазначив, що союзники повинні збільшити підтримку України, щоб забезпечити її стійкість у війні з Росією.

Розвідка Норвегії оцінила позицію Росії у 2023 році

  • Керівник військової розвідки Норвегії Нільс Андреас Стенсенс розповів про нинішній стан Росії. За словами очільника норвезького відомства, країна-агресорка перебуває у кращому стані ніж у 2023 році.
  • Стенсенс наголосив, що Росія адаптовується до санкцій "краще, ніж очікували". І завдяки цьому отримує перевагу.
  • Керівник норвезької розвідки зазначив, що Росія отримує військову перевагу в Україні завдяки більшому військовому резерву. Крім того, це також відбувається завдяки матеріальній підтримці з боку Північної Кореї, Ірану і Білорусі.