Про це розповіли у низці російських ЗМІ, повідомляє 24 канал. Представники держави-агресорки просять провести засідання вже 11 серпня. Втім, наразі в ООН на запит окупантів не відреагували.

Зауважте, що експерти ISW 8 серпня розповіли про те, що загарбники звозять свою техніку до ядерних реакторів. Вони знають, що насправді українські військові не гатитимуть по найбільшому ядерному об'єкту Європи, тож використовують ЗАЕС як ядерний щит.

До теми росія використовує ЗАЕС як зброю для ведення війни, – сенатор Франції закликав ООН реагувати

росія хоче скликати Радбез ООН

Перший заступник постійного представника росії при ООН дмітрій полянскій підтвердив, що країна-терористка запросила на 11 серпня проведення засідання Ради Безпеки ООН. Окупанти знову звинувачують Україну в обстрілах Запорізької АЕС. За словами росіянина, ця тема буцімто "заслуговує на упереджену розмову з колегами по Радбезу".

полянскій, за вже всім знайомою методичкою кремля, розповідає про міфічні "українські провокації". Прикметно, що він говорить про це у той час, коли російські загарбники мінують територію ЗАЕС та обстрілюють позиції ЗСУ, розуміючи, що не отримають удару у відповідь.

Окрім цього, росіяни кличуть на засідання Радбезу гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі. Нагадаємо, що він нещодавно, після обстрілу станції росіянами, розповів, що загроза через дії окупантів на Запорізькій АЕС є дуже серйозною. Адже ймовірна катастрофа може загрожувати не лише Україні, але й світові.

Водночас у росії продовжують намагатися переконати міжнародну спільноту, що ці атаки здійснили ЗСУ. Пропагандисти перекручують заяву Гроссі догори дриґом, щоб тримати громадян країни-терористки в інформаційному вакуумі, заохочуючи їх підтримувати "спецоперацію" та божевільні дії окупантів в Україні.

Дізнайтесь більше – окупанти обстріляли Запорізьку АЕС: дивіться відео