Росія може приховувати справжню кількість вивезених військових

Про це йдеться у звіті американського Інститут вивчення війни (ISW) щодо російського наступу станом на 20 травня.

Увага Остання надія, – рідні оборонців Маріуполя пояснили, чому звертаються здебільшого до Ердогана

Росіяни можуть завищувати цифру для того, щоб максимально збільшити кількість російських військовополонених, яких можна обміняти на українських солдатів,
– йдеться у повідомленні.

Інший варіант, за оцінкою ISW, полягає в тому, що Росія може завищувати кількість оборонців "Азовсталі", щоб уникнути обговорень щодо того, що російська армія кілька місяців вела облогу проти "сотень", а не "тисяч" українських військових.

Що відомо про неточності у звітах Росії та Червоного Хреста

  • Російське пропагандистські ЗМІ з посиланням на міноборони Росії писали, що з "Азовсталі" вивезли нібито 2 439 українських військових.
  • Водночас Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомляв, що зареєстрував "сотні" вивезених бійців.

Головне про евакуацію захисників Маріуполя

16 травня розпочалась процедура евакуації захисників Маріуполя з "Азовсталі". Того дня 53 важкопоранених бійців евакуювали до лікарні у тимчасово окупований Новоазовськ, а ще 211 українських бійців вивезли гуманітарним коридором до Оленівки.

Наразі українські захисники перебувають на непідконтрольних територіях України. В Інституті з вивчення війни припускають, що Кремль міг погодитися на евакуацію з "Азовсталі", щоб проголосити Маріуполь "своїм".

За даними британської розвідки, з "Азовсталі" вже вийшли близько 1700 українських військових, але це ще не всі.

Президент Володимир Зеленський зауважив, що до евакуації з "Азовсталі" прикута увага всього світу. І додав, що українська влада робить все, щоб міжнародні партнери долучилися до порятунку бійців маріупольського заводу.

До теми – зберегти обличчя Путіну хочуть не всі, – Саакян про позицію Заходу щодо України: дивіться відео