Про це розповіла заступниця держсекретаря США Венді Шерман. Вона зазначила, що у країні-агресорці не очікували такого результату.

До теми Перед Радою НАТО – Росія Шерман зустрілася зі Столтенбергом

Росія не дала чіткої позиції щодо наступних перемовин

За словами Шерман, Росія об'єднала всю Європу та навіть країни, які не дотичні до НАТО. Мовиться про об'єднання навколо завершення агресивних дій Кремля.

"Один з ефектів, якого домоглася Росія і якого вона навряд чи очікувала – об'єднала всю Європу і країни-члени НАТО, і тих, хто не входить в Альянс навколо ідентичного набору принципів, очікувань і прихильності дипломатичному шляху врегулювання конфлікту", – наголосила вона.

Як зауважила американська представниця, принципово нових заяв від Росії не пролунало. Також у Кремлі не погодились і не відмовилася від нового раунду перемовин Ради НАТО – Росія.

Усі ми, зокрема росіяни, маємо обговорити зі своїми урядами наступні кроки,
– підкреслила Шерман.

Перемовини Росії та США: головне

  • У Женеві завершилися 10 січня переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки". Вони тривали у закритому форматі.
  • Країна-агресорка вимагала гарантій, що Україна, а також Грузія, ніколи не будуть в Альянсі. Проте Венді Шерман наголосила, що закрити двері до НАТО не дозволять.
  • Уже 12 січня відбулися перемовини Росія – НАТО. Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що не збираються йти на ультиматум Росії щодо нерозширення Альянсу.
  • Переговори за лінією ОБСЄ розпочнуться 13 січня. У них братимуть участь країни Євросоюзу, США та Росія.

Цікаво дізнатись – висновки Ради НАТО – Росія: дивіться відео