Окупанти запевняють, що в 50 разів наростили виробництво дронів-камікадзе, пише 24 Канал. Що більше, "Ланцет" ще й отримав модернізацію.
Дивіться також Його "величність" Black Hornet: чим особливі мікродрони, які Україна отримує від Норвегії
Що в Росії заявляють про виробництво "Ланцетів"
Під дрон було зроблено нову пускову установку, а сам БпЛА-камікадзе планують застосовувати в концепції "Рій дронів" для ударів по груповим цілям: один "Ланцет", який помітив бронетехніку або її скупчення, передає інформацію іншим дронам, після чого ті знищують цілі.
Росіяни кажуть, що буцімто 200 тисяч "Ланцетів" уже готові, а ще цілий мільйон на підході.
Дві версії дрона-камікадзе "Ланцет" виробляє компанія Zala Aero, що входить до концерну Калашников. "Мілітарний" інформував, що дрони "Ланцет" компанії Zala Aero використовують комплектуючі західного виробництва.
Зокрема, у безпілотнику використовують модуль Jetson TX2 американської компанії NVIDIA, він забезпечує високу швидкість і енергоефективність в обчислювальному пристрої.
У безпілотнику виявили мікросхему SoC Xilinx Zynq, яка також має американське походження.
Чи дійсно Росія могла виготовити таку кількість "Ланцетів"
Військовий експерт Петро Черник в коментарі 24 Каналу заявив, що наразі дуже складно дати оцінку інформації про виробництво 200 тисяч "Ланцетів".
"Не забуваємо, що вони займаються пропагандою. Тому, щоб по "Ланцетах" зрозуміти, який реально стан справ – потрібно ще трохи часу", – сказав пан Черник.
Також він звернув увагу на те, що для яскравої картинки з великою кількістю дронів пропагандисти могли використати дзеркала. Тому, як каже Черник, виникає питання, чи то дійсно такі серйозні виробничі потужності, чи це вже пропагандистський наратив.
Він нагадав, що "Ланцет" має бойову частину від 1 до 5 кілограмів та існує у трьох модифікаціях:
- "Ланцет 1",
- "Ланцет 2"
- "Ланцет 3".
За словами військового експерта, бойову частину "Ланцета" вагою 5 кілограмів можна порівняти з протитанковою міною.
"Він спроможний суттєво пошкодити танк, чи знищити БМП, вантажівку або ж гармату, яка стоїть окремо. Дальність завдання ударів від 40 до 70 кілометрів. Серйозна зброя у ближній лінії розмежування", – додав експерт.
Врешті-решт, Петро Черник зазначив, що наразі немає підтвердження масованого застосування "Ланцетів". Окупанти застосовують ці дрони, але не в такому масованому вираженні, як вони декларують.
За словами Черника, "Ланцет" найкраще знешкоджувати у режимі радіоелектронної боротьби.
Згодом стало відомо, що заява про 200 тисяч – фейк
Як з'ясувалося згодом, росіяни розігнали фейк про 200 тисяч "Ланцетів". А зробили вони це, використавши цитату з саги "Зоряні війни".
У пропагандистському телеграм-каналі "Военный осведомитель" писали: "Двісті тисяч уже готові, ще мільйон на підході". Згодом цей же телеграм-канал спростував інформацію про мільйон дронів.
Товариші, ми звичайно все розуміємо, але цитата про "200 тисяч готові, ще мільйон на підході", про які ви пишете, спочатку в нашому пості про виробництво "Ланцетів" була жартівливою відсилкою до відомої фрази із "Зоряних воєн", про що слідом і було написано,
– йдеться у дописі.
Пропагандисти порадили наступного разу читати публікацію до кінця. І вже після цього робити її рерайт і множити.
Що з дронами в Україні
- В Україні виробництво дронів по деяких категоріях вже виросло більше ніж в 100 разів, якщо порівнювати з минулим роком.
- Про це заявив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
- Він наголосив, що краще діяти, аніж хвастатися фото й розкривати інформацію про власні дрони, як це роблять росіяни.
- Громадський активіст Сергій Стерненко теж відреагував на інформацію про "Ланцети". Він зазначив, що ворог нарощує виробництво дронів, адже розуміє, що майбутнє за БпЛА.
- "В Україні ж на державному рівні робиться недостатньо як для розвитку галузі військових дронів, так і для протидії ворожим БпЛА. Найбільша частка припадає на приватні та волонтерські ініціативи", – сказав Стерненко.