У Росії не планують вести переговори щодо повернення захоплених українських територій. Про це заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небезня.

Дивіться також Катастрофа Іл-76: Україна надсилає запити щодо повернення тіл полонених, – ГУР

Що намолов російський дипломат

Так, Небензя заявив, що на мирних переговорах з Україною Росія не порушуватиме питання повернення загарбаних з 2022 року земель. За словами дипломата, "справу вже зроблено", і ці території "стали частиною Росії".

Вочевидь, як і більшість росіян, пан Небензя існує в якійсь своїй вигаданій реальності і тому не здатен усвідомити чимало речей. По-перше, ніхто окупантів не проситиме повернути території, які вони захопили. По-друге, рано чи пізно їм таки доведеться зробити "жест доброї волі" і забратися геть з кожного клаптика української землі.

Нагадаємо, що Путін попри постійні публічні заперечення про намір анексувати українські території, восени 2022 року підписав указ про "приєднання" захоплених частин Запоріжжя та Херсонщини, а також "ДНР" і "ЛНР" до складу країни – агресорки. Очільник Кремля тоді дуже тішився, що Азовське море стало внутрішнім морем Росії.

Однак вже трохи більше ніж за місяць Силам оборони вдалося відвоювати частину Херсонської області разом із Херсоном, які окупанти поспішно "записали своїми".

Отже, Небензі не слід забувати, що все, що нібито "стало частиною Росії", в один чудовий день може припинити бути таким, якщо не за російським "де-юре", то за українським "де-факто".

Під час цього інтерв’ю російський дипломат також висловив упевненість, що Москві та Києву однаково доведеться сидіти за одним столом і домовлятися про мир з урахуванням ситуації на фронті.

  • На початку січня Путін виліз з бункера і почав звинувачувати Київ у тому, що війна давно б скінчилася, якби не українська впертість та Борис Джонсон. Він заявив, що саме колишній прем’єр Великої Британії відмовив Зеленського від мирних переговорів півтора року тому.
  • Тим часом канцлер Німеччини Шольц переконаний, що жодні переговори з Росією не мають сенсу. Очільник Кремля неодноразово робив заяви, в яких виказував свої імперські амбіції щодо України. Шольц наголосив, що хибно вважати, що мир не настає лише через браку діалогу між Києвом і Москвою. Головна перепона до нього – це справжні наміри Путіна. А той прагне одного – знищити українську державність.