Повернення літаків свідчить про те, що росіяни збільшили щільність своєї протиповітряної оборони. Таку думку 24 Каналу висловив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, додавши, що окупанти посилюють оборону Енгельса.

Читайте також Росіяни майже не використовують тактичну авіацію: Гуменюк розповіла про ситуацію на Півдні

Чи готується ворог до масованої атаки

Російські загарбники вирішили, що аеродром перебуває під захистом, тому повернули туди свої літаки. Раніше їх звідти забрали після низки вибухів, а також пошкодження суден.

Російська ППО збільшила щільність на цьому напрямку, тому літаки повертають з місць, де вони були розосереджені. Це не свідчить про пряму підготовку до виконання бойових завдань,
– зауважив Роман Світан.

Якби росіяни хотіли обстрілювати Україну, то могли це робити з інших місць. Літаки можуть злітати навіть зі Сходу. Тому важко сказати, чи буде це продовженням масованих атак. Адже ворог у будь-який момент міг провести їх і раніше.

"Готовність до ракетних атак у них вже є, і до масштабних також. Після Нового року пройшло 2 місяці, а за цей час можна підготувати серйозну атаку. Розташування літаків ближче до лінії зіткнення говорить тільки про те, що ця атака буде швидкою. Україна матиме лише 1 – 1.5 години для підготовки", – розповів полковник запасу ЗСУ.

Росія втрачає свої літаки: актуальні новини

  • Повітряні сили 29 лютого знищили ще один ворожий літак Су-34. Цей винищувач-бомбардувальник "приземлився" на Сході України. Командувач Повітряних сил Микола Олещук написав, що 29 лютого – день, який випадає раз на чотири роки, але для окупантів це всього лиш звичайний день, коли вони вчергове втратили свій літак.
  • Перед тим – 27 лютого – українські військові збили одразу два літаки за добу. Також мовиться про винищувач Су-34. Олещук зазначив, що росіяни мали б серйозно замислитись, адже вони щодня втрачають бойову та спеціальну авіацію. Збиття двох літаків відбулося на Східному напрямку.
  • Однією з дуже серйозних втрат ворога називають знищення літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 23 лютого 2024 року. Це було спільною операцією ГУР і Повітряних сил. Вартість літака понад 300 мільйонів доларів. Його використовували як повітряний командний пункт, з якого корегували удари по Україні.