Малоймовірно, що бойовики спланували напад самостійно. Сам же конфлікт грає на руку Путіну – той сподівається, що він відверне увагу від війни в Україні.

Дивіться також Що таке Сектор Гази, кому належить і що там чекає на Ізраїль після наземного вторгнення

Почерк Кремля на Близькому Сході

ХАМАС навряд чи міг спланувати напад на Ізраїль самостійно. Тактика палестинців, яка передбачає штурмові дії, скидання боєприпасів з БПЛА і тому подібне, має російський слід – найманці "Вагнеру" брали участь у підготовці до вторгнення.

Сама ж російська пропаганда відкрито або завуальовано підтримує терористів у протистоянні з Ізраїлем. Окрім цього ХАМАС використовує сучасну російську зброю, зокрема експортний варіант автомата АК-103. Раніше ГУР повідомляло про плани Кремля передати терористам захоплене в Україні трофейне західне озброєння, щоб дискредитувати країну в очах партнерів.

Також атака палестинських бойовиків була синхронізована з масованими атаками російських військ на Куп’янському, Лиманському і Мар’їнському напрямках. Відомо, що Росія зробила ставку на відвернення уваги від України.

Слід Росії у війні

  • Росія передала терористам ХАМАС західну зброю, яку захопила під час бойових дій в Україні. Це масштабна інформаційна компанія проти держави. Кремль порушуватиме питання військової підтримки Україні – буцімто та продає озброєння терористам на регулярній основі
  • Підхід до війни в російських окупантів і в бойовиків ХАМАС абсолютно однаковий – вони вбивали та грабували на захоплених землях. Однак єдина різниця полягає у тому, що палестинські бойовики офіційно заявили про справжню ціль вторгнення в Ізраїль.
  • У ГУР також повідомили, що Росія знала про атаку ХАМАС завчасно. Зокрема, раніше Росія сама запрошувала до себе делегації з радикальних чи терористичних організацій. Подібні загострення лише грають на руку Москві.