Такі наративи вказують на те, що Росія знала про плани ХАМАС атакувати Ізраїль. Про це 24 Каналу повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Читайте також Найкращий подарунок для Путіна: Politico про те, чому атака ХАМАС на руку Москві

"З цього можна зробити висновки. І є інформація, що держава-агресорка Росія володіла інформацією про плани атак на Ізраїль. Є інформація про взаємодію, зокрема, російських ПВК з бойовиками ХАМАС з приводу обміну досвідом використання російсько-української війни та інших елементів", – заявив він.

Росія використовує будь-яке загострення

Андрій Юсов зазначив, що Росія зацікавлена у будь-якому загострені у різних куточках світу, зокрема, і на Близькому Сході. Ворог використовує це як продовження війни проти України. Водночас Україна має принципову публічну позицію, наші партнери теж усе розуміють.

Зрозуміло, що жодного інтересу та мотиву дій з боку України про передачу якогось озброєння на Близький Схід не існує за визначенням. Тому що все це озброєння потрібне Україні зараз, щоб захищатись від терористичного російського вторгнення,
– наголосив він.

Взаємодія Росії з терористичними та радикальними організаціями, зокрема, з Близького Сходу, не є новиною. У багатьох випадках, коли представники Заходу відмовлялись від подібних контактів, офіційні делегації відвідувати Москву.

"Тому сам факт такої взаємодії – це додаткова легітимізація, обмін інформацією. Звичайно, можна говорити про політичну причетність та відповідальність держави-агресорки. Насамперед мають бути оцінки міжнародної спільноти, інституцій. Я переконаний, що такі оцінки будуть", – підкреслив представник ГУР.

Зараз Росія розгортає одразу декілька ІПСО проти України. Крім вкидів про нібито передачу Україною зброї терористам ХАМАС, запускається наратив, що буцімто наша держава закликає до насильства проти мусульман. Однак це абсолютно брехливі заяви росіян, в які ніхто не вірить.

Україна слідкує за ситуацією

Представник ГУР зауважив, що Україна відстежує ситуацію в Ізраїлі та працює над унеможливленням посилення Росії за допомогою співпраці з Палестиною. Адже безпека нашої держави – це не лише дії на території України. Це глобальні геополітичні процеси.

Завдання для розвідувальної спільноти та ГУР бути там, де українські національні інтереси. Тому така робота проводиться. Зокрема, на Близькому Сході. Завданням є постійне відстеження цього процесу та унеможливлення посилення держави-агресорки, її можливостей за допомогою подібної співпраці,
– пояснив Юсов.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • Ввечері 9 жовтня у МОЗ Ізраїлю заявили, що кількість загиблих ізраїльтян від атаки бойовиків ХАМАС виросла до 900 осіб. Зазначається, що до ізраїльських лікарень звернулося 2 500 громадян з пораненнями різного ступеню. Видання The Jerusalem Post повідомило, що за неофіційними даними, приблизно 750 ізраїльтян вважаються зниклими безвісти.
  • У так званому міністерстві охорони здоров'я Гази повідомили про 704 загиблих палестинців. Там також стверджують, що ще приблизно 4 тисячі людей отримали поранення. За даними МОЗ, на спірній території – Західному березі річки Йордан – кількість загиблих зросла до 17, а поранених – до 90 людей.
  • Зауважимо, що видання Politico написало про вигоду Владіміра Путіна від війни в Ізраїлі. Відомо, що 7 жовтня у російського диктатора було день народження, і саме у цей день ХАМАС атакував Ізраїль. Зазначається, що будь-які конфлікти вигідні Путіну, адже він сподівається, що тоді Україні зменшать кількість військової допомоги.