Голова суду, американська суддя Джоан Е. Донох’ю, заявила, що Росія повідомила трибуналу, що не має наміру брати участь в усному судовому засіданні, яке, як очікується, триватиме два дні. Тож, як і прогнозувалось, на засідання представники Москви не з’явилися.
Важливо Росія напала на Україну: хронологія основних подій
Президент України Володимир Зеленський 7 березня доручив делегації України представляти в Міжнародному суді ООН правову позицію в справі проти Росії, відповідно до Конвенції від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
Після Другої світової війни міжнародне товариство об’єдналося, щоб визнати два фундаментальні принципи: захист суверенних держав від агресії та захист людей від грубих порушень прав людини, зокрема вчинення геноциду.
Росія вдається до маніпулювання міжнародним правом та, зокрема, згаданою Конвенцією, яка є фундаментальним міжнародним договором у сфері захисту прав людини, та використала її для збройної агресії проти України.
З якими проханнями звертається українська делегація до Міжнародного суду ООН
- Росія має негайно зупинити розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії на території України;
- Росія повинна невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші збройні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях.
Юридичні аналітики кажуть, що у випадку, якщо суд задовольнить запит України, Росія навряд чи виконає його і припинить наступ.
Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!