Донедавна Олафа Шольца критикували за м'яку позицію щодо дій Росії та недостатню підтримку нашої держави у цій війні. Однак риторика очільника уряду ФРН суттєво змінилася – він уже прямо заявляє, що терор проти населення України має припинитися, а російські війська очікує фіаско.

Читайте також Путін – вже відпрацьований матеріал для західних лідерів і свого оточення, – Піонтковський

Малоймовірно, що Росія переможе

У суботу, 26 листопада, відбулась конференція Соціал-демократичної партії Німеччини в місті Котбусі, що на Сході Німеччині. На ній виступив канцлер Шольц, який озвучив приємний для українців прогноз.

Росія не тільки не повинна виграти цю війну, але й не виграє її,
– сказав він.

Свої слова він обґрунтував тим, що Німеччина надає нашій державі фінансову, гуманітарну, збройну та інші види підтримки. Власне, це має допомогти Збройним Силам вигнати окупантів з українських територій.

Варто готуватися до ескалації війни

Нагадаємо, нещодавно Олаф Шольц також заявив, що слід готуватися до ескалації російсько-української війни. Про це він сказав під час конференції у столиці Німеччини 22 листопада. За його словами, Росія може поглибити конфлікт через поразки на полі бою.

Читайте також Нічого б такого не сталося без війни Росії проти України, – Шольц про падіння ракет у Польщі

Водночас колишній посол України у Німеччині Андрій Мельник переконаний, що канцлеру не слід просто звертатися до Путіна зі закликами до миру. На його думку, з Кремлем потрібно говорити лише з позиції сили, а Путіну поставити ультиматум, – це допоможе принести мир у Європу та, вочевидь, уникнути ескалації.

Варте уваги – як Німеччина змінює риторику у правильну сторону: дивіться відео