За словами очільниці МЗС Фінляндії, влітку минулого року Росія змінила політику прикордонного контролю. Еліна Валтонен каже, що росіяни пропускають через кордон людей без дійсних документів.

Дивіться також Знову взявся за старе: що означають заяви Путіна про демілітаризовану зону

У Фінляндії пояснили, чому закрили східний кордон

Це гібридна війна. Ми не можемо дозволити, щоб третя країна, особливо така, як Росія, яка заявила про свою ворожість до нас, вирішувала від нашого імені, кому в'їжджати до Фінляндії, а кому до Європейського Союзу, Шенгенської зони чи НАТО. Тому ми повинні були реагувати дуже швидко,
– пояснила Валтонен.

Через це Фінляндія закрила східний кордон з Росією і шукає шляхи дозволу на в'їзд для людей, які мають право на пошук притулку у Європі. Фінська міністерка додала, що після незаконного вторгнення Росії в Україну фіни зрозуміли, що Москва є "непередбачуваною і агресивною".

Дивіться також Проти всієї російської ідеології: у Фінляндії відбувся мітинг за закриття кордону з Росією

Фінляндія обирає президента

  • Вибори відбуваються вперше за 12 років. Саулі Нііністьо не балотувався, оскільки був на посаді два терміни поспіль.
  • 28 січня пройшов перший тур виборів, за його результатами лідирував Александер Стубб. Це експрем'єр країни, колишній міністр закордонних справ та проукраїнський політик. Стубб обіцяє Україні допомогу і говорив, що з Росією не може бути нормальних стосунків, доки триває війна. Що цікаво, він вирішив повернутися в політику після повномасштабного вторгнення.
  • Стубб і його суперник Пекка Хаавісто, також колишній глава МЗС, сперечалися щодо того, чи варто відповідати на дзвінок Путіна. Вони розглянули таку ймовірність, і думки розійшлися. Стубб різко висловився, мовляв, телефон дзвонив би дуже довго.
  • Другий тур має відбутися 11 лютого.