Це 24 Каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він відзначив, що поки не була застосована ядерна зброя, оскільки не перейдені умовні "червоні лінії". Навіть події у Брянській області не розглядалися як загроза територіальній цілісності.

Дивіться також Опозиціонер з Росії розповів, чому ядерна зброя не долетить до України, навіть якщо буде наказ

Межа застосування ядерки

Росія не може досягнути тих цілей, які ставила перед собою на початку повномасштабного вторгнення. 15 місяців війни і майбутній контрнаступ ще більше відкинуть її від цього, зазначив Вігірінський. Утім, програти репутаційно країна-агресорка теж не може.

"І ось ця межа із застосуванням ядерної зброї, як демонстрації сили, коли всі мають прийти і сказати: давайте закінчуйте, бо переросте в неконтрольовану війну. Це момент, коли сторони не хочуть цього допустити, а Росія готова, бо програє. Утім, це лише моє припущення", – сказав політолог.

Нова заява Путіна про війну в Україні: дивитись відео

Також Андрій Вігірінський додав, що привід має бути вагомий, щоб збурилося суспільство і кремлівські очільники могли для них виправдати ймовірну ядерну атаку і також виправдатися перед іншими країнами. Мовляв, "не залишили вибору".

Це не про дрон, який долетить до Кремля і пошкодить покрівлю. Коли західні партнери передають зброю, вони наголошують на її невикористанні в Росії, бо це може стати фінальним аргументом для неї у розв'язанні війни,
– також припустив політолог.

Ядерні заяви Росії: останнє

  • Стан ядерної зброї в Росії викликає багато запитань. Раніше її контролювали міжнародні спостерігачі, які могли потрапити на об'єкти. Зараз Росія розірвала всі міжнародні договори про ядерну безпеку і подальша доля боєприпасів невідома.
  • Розміщення ядерної зброї в Білорусі може бути порятунком Алєксандра Лукашенка і великою помилкою Владіміра Путіна. Самопроголошений білоруський президент хоче уникнути тиску у разі усунення чи ліквідації кремлівського диктатора.
  • На думку деяких експертів, переміщення ядерної зброї несе загрозу не скільки Україні, стільки Європі. Росія неодноразово тренувала завдавання ядерних ударів. За деякою інформацією, йшлося про Польщу, деякі скандинавські країни та, можливо, Німеччину. Але й для України є ризики.