Іван 26 лютого був на роботі в райвідділку поліції. Пригадує, що раптово почув гучний звук вибуху. Вторгнення Росії тоді тривало вже 2 дні, а окупанти намагалися наблизитися до Києва.

Читайте також У Бородянці знайшли ще 2 могили з закатованими українцями: наймолодшій жертві було лише 15 років

Росіяни розбомбили будинок Івана

Після вибуху Іван зателефонував рідним. Набирав дружину, брата, маму, батька, бабусю. Усі були поза зоною.

Тоді поліцейський зрозумів, що сталось щось недобре. Він поїхав разом з колегами до свого будинку на вулиці Центральній, але побачив лише руїни. Іван сподівався, що його рідні залишились живі. Думав, може, заховались у погребі.


Розтрощений будинок Івана / Фото BBC

Загинула вся сім'я

На допомогу у пошуках приїхали сусіди та родичі. Спочатку Іван знайшов матір, яка лежала на холодильнику. За 200 метрів поліцейський побачив тіло свого молодшого брата. Йому відірвало руки й ноги. Поруч з ним сидів його улюблений пес.

Після цього знайшли засипану цеглою бабусю. Тітка Івана побачила його однорічну донечку Поліну на дивані, дитинка ще дихала. Згодом Іван побачив мертву дружину та батька.

Поліну відвезли до лікарні, але, на жаль, малеча теж не вижила.


Іван втратив всю сім'ю / Фото BBC


Однорічна Поліна теж не вижила / Фото BBC

Іван мусив йти на роботу

Після трагедії поліцейський взяв лише 3 дні відпустки. Більше не міг, бо працював на військовому блокпосту та допомагав людям евакуюватися. Згодом Івана відзначили медаллю за заслуги та відвагу.


Після трагедії Іван поринув в роботу / Фото BBC

За словами чоловіка, робота допомагає йому пережити горе. Коли жителі Бородянки та поліція почали відбудовувати місто, Іван зустрів людей, у яких були схожі трагедії.

У кожного в Бородянці є біда та проблеми. Треба допомагати людям. Робота і мої друзі – це допомагає і підтримує,
– каже Іван.

Начальник Бородянського відділку поліції В'ячеслав Цилюрик наголошує, що не зустрічав таких морально сильних людей, як Іван. Він наголосив, що поліцейський за 6 років роботи не брав відпустку.

Сім'ю Івана поховали у селі Пісківка. На всіх хрестах однакова дата смерті: 26.02.2022. Могилу маленької Поліни встелили іграшками.

"Коли приходиш туди, весь час плачеш", – каже Іван, ковтаючи клубок в горлі.

Що відбувалось у Бородянці

  • Понад місяць Бородянка на Київщині перебувала під окупацією росіян. Містечко окупанти практично знищили. Воно зазнало чи не найбільших руйнувань в області.
  • Багато будинків були зруйновані вщент. На головній дорозі – розтрощені багатоповерхівки, багато районів міста вже непридатні для життя.
  • Цилюрик додав, що люди повністю деморалізовані. Вони вчаться жити у сьогоднішній реальності.
  • Глава Київської ОВА Олександр Павлюк розповів, що в Бородянці є багато роботи для вибухотехніків. На повне розмінування може знадобитись рік.

До теми – Братські могили і люди під завалами: жахливі кадри з Бородянки