На цих територіях працюють українські партизани, підпільники, і росіяни намагаються, зокрема, завадити їхній роботі. Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Дивіться також Російські війська шоковані ситуацією на фронті, їм обіцяли "масштабний наступ"

Окупанти зрозуміють, що їм брешуть

Також він припустив, що це може бути пов'язано з тим, щоб російські військовослужбовці також не отримували інформацію.

В Росії знову з'явилась майже "залізна завіса". А на території цих областей вони можуть отримати правдиву інформацію. Після цього по іншому будуть дивитися на те, що відбувається довкола, і зрозуміють, що їм брешуть,
– повідомив майор ВСУ.

Він зауважив, що серед російських військовослужбовців є багато тих, хто не проти здатися нам в полон. І через інтернет вони можуть отримати необхідну для цього інформацію.

"Просто подзвонити на якусь "гарячу лінію" в СБУ вони не можуть, тому що ці лінії контролюються їхньою розвідкою. Тому ті солдати, які хочуть здатися, бояться це робити", – зазначив експерт.

Навіщо росіяни відключили інтернет на окупованих територіях: дивіться відео

Хочуть прийти з "білим прапором"

За його словами, вони можуть знайти потрібні номери телефонів через наших партизан, щоб подзвонити з якихось "лівих" телефонів в наші військові частини і домовитись, як можна прийти з "білим прапором".

"Такі випадки неодноразові, адже там дуже багато людей бажають здатися – цілі підрозділи хочуть це робити. Саме тому окупанти відключили інтернет і, я думаю, що і мобільний зв'язок, для того, щоб завадити своїм військовим здатися в полон", – наголосив Олексій Гетьман.

Ситуація в Донецькій області: останні новини

  • Російські загарбники, намагаючись наступати на Донеччині, втратили понад 100 одиниць техніки. Це тільки за три дні наступу. За даними нідерландського OSINT-проєкту, мовиться про втрати росіян протягом 8 – 10 лютого.
  • Російські загарбники підійшли до траси Костянтинівка – Бахмут на Донеччині. ЗСУ утримують там оборону й поки Часів Яр під контролем України, нашим бійцям біля Бахмута нічого не загрожує. Проте, як вважає військовий експерт Роман Світан, ситуація в районі Бахмута залежить від темпу просування окупаційного війська, а також його постачання боєприпасами, технікою та особовим складом.
  • Окупанти намагалися штурмувати Вугледар Донецької області. Втім, українські захисники потужно розгромили загарбників. Кадри невдалого російського штурму під Вугледаром Донецької області стали останньою "точкою невралгії" в російському інформаційному просторі. Про це йдеться у щоденному аналітичному звіті американського Інституту з вивчення війни.