Ситуація в районі Бахмута залежить від темпу просування окупаційного війська, а також його постачання боєприпасами, технікою та особовим складом. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Важливо Як Вугледар став місцем бойової ганьби Росії та смерті еліти окупаційної армії
Чому Часів Яр є дуже важливим для ЗСУ
Як зазначив військовий експерт, до кінця місяця росіяни посилюватимуть тиск в регіоні, оскільки їхні війська заходитимуть кілька тижнів. Водночас пік буде в кінці лютого.
Каменем спотикання для війська країни-агресорки в районі Бахмута є Часів Яр. Це дуже хороший укріпрайон для наших захисників, оскільки місто розташоване на узвишші.
Наразі Збройні Сили утримують оборону в районі Часового Яру. Загарбники підійшли до траси Костянтинівка – Бахмут. Однак українські військові використовують цю трасу як рубіж оборони та не пропускають росіян далі на захід.
Через Часів Яр проходить кілька логістичних ланцюжків постачання Бахмутського напрямку. Поки Часів Яр перебуває під контролем українських військ, то бахмутському угрупованню нічого не загрожує. Там не буде проблем,
– сказав полковник ЗСУ.
За його словами, якщо ж окупанти доберуться до цього населеного пункту, то український гарнізон підійметься на узвишшя, відійде від Бахмута трохи західніше й вже звідти утримуватиме ворога. Тобто виконає аналогічний маневр як у Соледарі.
Утім, поки росіяни не підійшли до Часового Яру, то бахмутському гарнізону нічого не загрожує.
Світан прокоментував ситуацію біля Бахмута: дивіться відео
Ситуація на фронті: останні новини
- У Генштабі ЗСУ повідомили, що попри шалені втрати, російські загарбники продовжують наступальні дії одразу на 5 напрямках. Мовиться про Куп'янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський, а також Новопавлівський.
- Упродовж минулої доби, 10 лютого, українські захисники здійснили 12 авіаударів по районах скупчення живої сили ворога. А також ще 4 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів.
- Крім того, підрозділи ракетних військ та артилерії змогли уразити 2 райони скупчення живої сили окупантів. Також під обстріли потрапив склад боєприпасів, позиція зенітно-ракетного комплексу та 3 інші важливі об'єкти загарбників.
- Російська армія продовжує втрачати тисячі солдатів на фронті в Україні, проте не припиняє наступ. З 24 лютого 2022 року росіяни втратили в Україні вже 136 880 одиниць особового складу, а також чимало військової техніки.