Чинник вимкнутого Інтернету може бути пов'язаний з багатьма обставинами. Про це 24 Каналу розповів голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. На його думку, не обов'язково причиною вимкнення Інтернету може бути ймовірний наступ окупантів.

Зверніть увагу Росіяни заблокували інтернет на Луганщині, щоб приховати переміщення військ, – ISW

Українське підпілля працює

Він зазначив, що цими діями ворог намагається приглушити певні зусилля українського підпілля з передачі даних українським військовим. Адже ця робота ведеться достатньо активно. І значну частину інформації про пересування російських військ ЗСУ і інші сили оборони отримують безпосередньо від місцевих жителів.

"На Луганщині, в Криму, на півдні України, на Донеччині діє досить розгалужена мережа українського підпілля, тому росіяни починають це розуміти як стратегічний проблемний фактор", – наголосив він.

На фактор раптовості покладатися не варто

На його думку, Росія нарощує свої можливості. І якщо наступ навіть розпочнеться на якійсь ділянці фронту, то не варто проводити аналогій з лютим 2022 року.

Тоді лінії фронту окрім Донбасу не існувало, і тому росіянам в первинному хаосі війни вдалося швидко захопити дуже великий шмат території. Але зараз, коли сформовано лінію фронту, і навіть там де її немає – поблизу з кордоном з Росією – постійно перебувають українські військові частини для охорони кордону і не тільки. Тут вже на фактор раптовості покладатись не вдасться,
– вважає експерт.

Він зауважив, що будь-які наступальні дії – це кратний ризик, ніж оборона. Росіяни неодноразово сточували свої військові сили у наступах. Причому, абсолютно безглуздих.

З чим може бути пов'язане відключення інтернету на Луганщині: дивіться відео

В Росії критикують ідею наступу

"І зараз певні російські військові кола, зокрема, той самий Ігор Гіркін, критикують ідею нового "великого російського наступу". Адже це призведе до зниження можливостей російської армії. Вони сточують сили в наступі і відповідно далі не можуть навіть провадити ефективну оборону", – підкреслив Ярослав Божко.

Тому, він відзначив, що російська стратегія – воювати до останнього солдата,, і за невеличке село покласти 10 тисяч своїх військовослужбовців, досить сильно б'є по Росії, і там це вже теж розуміють.

Ситуація в Луганській області: що відомо

  • Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай зазначив, що зараз по всій Росії розповсюджується інформація щодо нібито захоплення Білогорівки Луганської області та вивезення звідти людей. За його словами, ніхто Білогорівку не захоплював, ніхто туди не заходив, ворога там немає.
  • Військовослужбовець ЗСУ Юрій Федоренко розповів, що в Кремінній ворог накопичив техніку, живу силу, артилерійські засоби, боєприпаси і проводить активний вогневий вплив по українських позиціях. За рахунок штурмових груп намагається вибити з передніх позицій для того, щоб потім розвивати цей наступ. Але йому це не вдається. Кремінна зараз надійно стоїть.
  • Генштабу ЗСУ повідомив, про проблеми ворога. В одному з підрозділів, який воює на Луганщині, закінчилися тримісячні контракти ще 9 січня. Це стало причиною, що близько 300 бійців "другої армії світу" не отримують грошей. Але і це ще не все. Вони не можуть просто піти зі служби, адже у Росії все ще оголошена мобілізація.