Як відзначили дипломати, відкриття дільниць на неконтрольованої молдавською владою території не відповідає принципу територіальної цілісності Молдови. Відповідну офіційну заяву МЗС Молдови оприлюднили напередодні дня голосування.

Важливо "Собака гавкає, караван іде": окупанти у Криму відреагували на санкції РНБО

Порушення територіальної цілісності Молдови

У Міністерстві закордонних справ і європейської інтеграції Молдови відзначили, що раніше посольство Росії звернулося до відомства з проханням організувати проведення виборів.

Тоді молдавська влада заявила, що немає ніяких перешкод для відкриття виборчих дільниць в населених пунктах, що перебувають під конституційною владою Молдови. Інша ж мова про непідконтрольне Придністров'я.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції шкодує, що, незважаючи на послідовну позицію, висловлену молдавською владою, російська сторона діяла таким чином, який не відповідає принципу суверенітету, територіальної цілісності Молдови…,
– йдеться у зверненні.

Щодо Придністров'я, то Росія захотіла відкрити там 27 виборчих дільниць. У перший день виборів – 17 вересня – запрацювали чотири з них.

Вибори у Держдуму Росії: що варто знати

  • Вибори у Росії проходять 17 – 19 вересня. Основним днем ​​голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими.
  • Окрім офлайн-голосування окупанти практикують інтернетне волевиявлення. Онлайн, наприклад, проголосував Володимир Путін.
  • Аби збільшити явку на виборах у Кремлі вже давно почали масову паспортизацію Донбасу. Відтак, дозволили людям з окупованих територій голосувати на своїх виборах. Лише за день окупанти вивезли з Донецька в Росію 6 автобусів із "виборцями".
  • Станом на 15 годину 18 вересня явка на онлайн-голосуванні на виборах складає від 73% до 80%.