Крім того, українські захисники одразу почали збивати російські зонди. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

До теми "Логічний крок": Росія може застосувати повітряні кулі й під час ракетних атак

Як російські зонди змогли долетіти до Києва

Щоб зрозуміти, чому деякі повітряні кулі долетіли до Київщини, треба розібратися, як вони працюють. Річ у тім, що російські кулі летять на невеликій висоті, оскільки ворог надув їх так, щоб вони не підіймалися вище ніж 500 метрів.

Окрім того, на траєкторію польоту кулі впливає тиск та температура повітря. Так, на певних ділянках вони можуть підійматися або опускатися. Тобто десь у долині, де їх ще до того ж підганяє вітер, кулі можуть спокійно летіти, і протиповітряна оборона не бачитиме їх.

Водночас радіолокаційні станції реагують на кутові відбивачі, які окупанти причепили на повітряні кулі. Однак лише в тому випадку, якщо вони потрапляють у зону видимості радара. Саме тому деякі з них збили на вході в Україну, деякі на території держави, а якісь ми побачили над Київською областю.

Не можна сказати, що кулі, які з'явилися над Києвом, пропустили. Вони долетіли лише через те, що є тихохідними та малопомітними, а вже тут ППО змогла їх виявити,
– зауважив військовий експерт.

Окрім того, він додав, що можливо таким був план Генштабу ЗСУ. Так, військовим могло бути необхідно спочатку пропустити повітряні кулі в певних районах, а потім збити.

Жданов пояснив, як російські повітряні кулі долетіли до Києва: дивіться відео

"Військові бачать загальну ситуацію та можливо радіолокаційні станції десь не вмикалися через розуміння, що окрім металевого кутового відбивача на цій кулі нічого немає. Це звичайний зонд, на який замість пластикової коробки, що визначає метеоумови, причепили кутовий відбивач", – припустив військовий експерт.

Росія запускає зонди в Україну: що відомо

  • 15 лютого в Києві та кількох областях оголошували повітряну тривогу через невідомі об'єкти у повітрі. Ними виявилися російські кулі з відбивачами. Відомо, що над столицею України зафіксували 6 зондів. Засоби протиповітряної оборони відпрацювали по усіх цілях.
  • Військовий експерт Андрій Риженко пояснив, що російські загарбники використовували кулі, щоб імітувати хибні повітряні цілі. У такий спосіб окупанти намагаються виявити позиції української ППО. Водночас ворожі зонди можна легко виявляти через оптичний канал та збивати їх.
  • Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат ще 14 лютого заявляв, що Росія запускає по Україні кулі з відбивачами. Однак він запевнив, що немає причин для занепокоєння, адже вони не несуть небезпеки. Проте ці речі потрібно контролювати, бо між ними може бути щось серйозне.