Кремль створює видиму легітимність

За словами Бурковського, щоб уникнути повномасштабної війни, треба використати усі дипломатичні можливості. Експерт каже, що Кремль хоче показувати, що він насправді не збирається воювати, хоча всі інші факти показують, що Росія готується до війни усіма силами та уже інтенсивно.

До теми Мінські домовленості не працюють: чому Путін не хоче зустрічатися з Зеленським

З іншого боку, Кремль створює видиму легітимність для агресії проти України, тобто показує, що Україна – не обороноздатна, що в Україні порушуються права російськомовних, що Україна готує війну на Донбасі, що Донбас – це вже не частина України.

Петро Бурковський

аналітик Фонду "Демократичні ініціативи"

За словами Бурковського, Кремль застосовує сили, щоб "покарати Україну". Подібні приклади були в історії до 21 століття, коли "великі держави" часто застосовували військову силу, щоб "покарати" менші держави, які "пручалися" і намагалися відстояти свою незалежність та самостійність.

Росія хоче повернутися у цю парадигму, у 19 століття, коли великі держави можуть на власний розсуд застосовувати Збройні сили та робити все, що їм хочеться. А нам треба використовувати будь-які можливості, щоб уникнути цього конфлікту,
– наголосив експерт.

Петро Бурквський, аналітик

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський / Фото Демократичних ініціатив

Він зазначив, що Росія здатна на масштабну війну і вона до цього готується. Але, за словами експерта, РФ воює тільки зі слабкими й це аксіома. Перша чеченська війна дуже багато чому навчила росіян, тому з сильним суперником вони не воюють.

Актуально Тактика асиміляції, – Дробович пояснив, чому Путін розказує про "один народ"

Останні заяви Кремля щодо України

  • Президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі YES допустив можливість повномасштабної війни з Росією. У відповідь на це спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що український президент "не думає про спільне майбутнє України та Росії".
  • Під час виступу на пролукашенківському каналі в Білорусі, речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в українців "родинні стосунки" з російським народом.
  • Голова МЗС Росії Сергій Лавров поскаржився, що Україна "клянчить гроші у заходу" через завершення будівництва "Північного потоку-2".