Таку заяву він зробив у коментарі ресурс "Ліга. Новини".
Там нічого подібного немає, крім громадської ініціативи "Меморіал", особливо виділю Микиту Петрова. З ними співпрацюємо. Взагалі, на початку 1990–х, якраз Росія була флагманом декомунізації серед усіх пострадянських країн. Але з приходом до влади Путіна роботу всіх подібних інститутів було повернуто на 180 градусів, і тепер вони зайняті швидше виправданням реваншу тоталітарної ідеології. Росія – яскравий приклад того, до чого призводить несерйозне відношення до подолання рудиментів тоталітарного минулого. Це призводить до обов'язкового реваншу,
– наголосив він.
За словами історика, Інститут національної пам'яті в Україні створено якраз за прикладом подібної установи в Польщі, однак подібні інститути працюють в Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, країнах Балтії.
"Ми на них орієнтувалися. Існує українсько–польський форум істориків, на якому ми сперечаємося про багатьох конфліктних питаннях. Але ця співпраця, і воно продуктивно", – додав керівник Інститут Нацпам'яті.
Також Володимир В’ятрович зазначив, що координується його інститут міністром культури, але загалом це – окремий виконавчий орган центральної влади.
До недавнього часу гостро стояла проблема фінансування – до жовтня 2016 року зарплати були досить низькими – 5–6 тисяч гривень, для Києва це дуже мало. Особливо, беручи до уваги, що більшість наших співробітників – молоді іногородні люди, змушені орендувати житло в столиці. З жовтня в середньому зарплати держслужбовцям підняли до 10–12 тисяч, а це вже конкурентніше,
– підкреслив ідеолог декомунізації.
Читайте також: Спроби творити "культ Бандери" за канонами "культу Леніна" є шкідливими, – В'ятрович