Про це йдеться у спільній заяві РФ-Україна-ЄС, яку опублікувала "Європейська правда".

Рішення щодо літнього пакету потребує щоквартального затвердження, адже Україна перед кожним кварталом має звертатися до РФ з проханням про надання такої знижки. При цьому Росія не бере на себе юридичного зобов'язання відмовитися від мита, а лише розглядатиме таку можливість перед початком кожного кварталу.

Зі свого боку, Київ має "розглянути питання закупівлі обсягів газу, необхідних для заповнення сховищ... для гарантування надійного транзиту газу в ЄС".

Читайте також: З квітня принцип "бери або плати" знову діятиме, — міністр енергетики Росії

У повідомленні Єврокомісії йдеться, що під час першого раунду переговорів, який завершився пізно ввечері 20 березня, було досягнуто принципові домовленостей про схему оплати. Під час наступного раунду, який пройде в середині квітня, будуть розглянути пропозиції щодо постачання газу наступної зими.

Попри те, що узгоджені заяви не містять юридичних зобов'язань, сторони впевнені у їхньому виконанні. Зокрема, віце-президент ЄК Марош Шевчович заявив про свої переконання в тому, що транзит газу до ЄС не постраждає.

Нагадаємо, міністр енергетики України Володимир Демчишин повідомив, що сторони вирішили сформувати робочу групу, яка напрацює усі юридичні домовленості. Їх і обговорять на новій зустрічі 13-14 квітня у Берліні. Україна прогнозує, що ціна на російський газ у другому кварталі цього року буде 250 доларів за тисячу кубометрів.