Про це сайту "24" розповів у коментарі політичний експерт Петро Олещук, коментуючи обстріли консульства Польщі в Луцьку.

За його словами, останнім часом ми спостерігаємо багато провокацій. Зокрема, навколо польських пам’ятних знаків на території України. Минулорічний інцидент у Перемишлі, коли учасники "Маршу перемишльських і львівських орлят" озвучили антиукраїнські гасла. Як зауважує Олещук, треба розуміти, що такі провокації траплятимуться і надалі.

Крім того, як зазначив експерт, провокацією в Луцьку Росія досягла і певної тактичної мети, яка полягала в тому, щоб блокувати українсько-польський кордон і таким чином підживлювати невдоволення в Україні.

Ця мета досягнута. Польські консульства в Україні припинили роботу, українці не можуть отримати візи, в тому числі, щоб поїхати на заробітки в Польщу. З іншого боку, в самій Польщі підживлюється невдоволення,
– наголошує політолог.

До того ж, підкреслює Петро Олещук, не треба забувати, що через тиждень Європарламент має голосувати за питання надання безвізового режиму Україні. Ситуація в Луцьку може бути використана під час дебатів з метою обґрунтування "чому "безвіз" треба відкласти".

Як вважає Олещук, єдиний варіант, який би сприяв залагодженню конфлікту – професійність українських спецслужб, прозоре розслідування всіх інцидентів і демонстрація того, що це провокації проти України і Польщі в рамках так званої гібридної війни. Хоча, вважає він, стосунки погіршаться, але, можливо, не так, як на це розраховуються ініціатори цих подій.

Нагадаємо, в ніч на 29 березня невідомий зловмисник обстріляв приміщення польського консульства у Луцьку з ручного протитанкового гранатомета. Серед версій вибуху в адмінбудівлі Генконсульства Польщі в Луцьку слідство розглядає і теракт. Такі провокації вигідні Росії, вважають у СБУ. Після інциденту всі генконсульства Польщі в Україні припинили роботу на невизначений час.