Як повідомляє російське видання "Коммерсантъ", перші такі випадки відбулися у Ставрополі та Уфі ще 11 вересня, а наступного дня аналогічні інциденти струсонули Омськ, Новосибірськ, Єкатеринбург, Брянськ. 13 вересня хвиля анонімних повідомлень про замінування знову накрила російські міста.
Так, у Якутську після одного з таких дзвінків евакуювали аеропорт.
Читайте також: Різанина у російському Сургуті: ЗМІ опублікували відео ліквідації терориста (18+)
"Надійшов анонімний дзвінок на " 02" про вибуховий пристрій у будівлі аеровокзалу, після чого служба безпеки вжила всіх необхідних заходів щодо евакуації пасажирів і співробітників. Всіх людей було виведено на безпечну відстань", – підкреслює прес-службу летовища. Також зазначається, що в результаті обстеження будівель жодних вибухових пристроїв відповідні служби не виявили.
У Петропавловську-Камчатському своєю чергою після анонімних дзвінків відбулася евакуація у місцевих мерії та кількох школах – тут загроза також не підтвердилася.
Крім того, невідомі повідомили про вибухові пристрої, закладені в аеропорту Благовєщенська.
Водночас у ФСБ у Хабаровському краї заявляють, що помилкові повідомлення про закладену вибухівку надходили і до правоохоронних органів крайового центру.
"У повідомленнях вказувалися будівля уряду, адміністрації міста, вокзал, торговельні центри, міські школи. У всі зазначені місця виїхали екстрені служби, було проведено евакуацію, приміщення перевірено, вибухових пристроїв не виявили", – зазначили представники спецслужби.
В Абакані (столиця республіки Хакасія – "24") мер Микола Булакін також попередив про дзвінки з повідомленнями про закладену вибухівку у школах, торгових центрах і будівлях органів влади. За його словами, імовірно, це "злісне телефонне хуліганство або цілеспрямована провокація".
У Кемеровому невідомі ж повідомили про замінування кількох шкіл, торгових центрів, лікарень, а також залізничного вокзалу та адміністрації міста. Як розповів один із місцевих чиновників, евакуація проводилася без включення пожежної сигналізації, а після перевірки, яка нічого не виявила, всі повернулися на свої робочі місця.
У Самарі через повідомлення про закладену вибухівку було евакуйовано найбільші торгові центри міста. За заявами правоохоронних органів, жодне з повідомлень не підтвердилось.
Евакуація у Самарі
У Саратові за тривогою було евакуйовано будівлю міської адміністрації та думи, а також Коледж радіоелектроніки імені Яблочкова, Політехнічний коледж, 4-ий корпус Саратовського держуніверситету імені Чернишевського.
Читайте також: У Росії знову сталася масова різанина: цього разу багато жертв
У Томську відбулася евакуація людей з двох великих торгових центрів, трьох шкіл, двох технікумів і студентського гуртожитку. У зв’язку з цим віце-губернатор Томської області з питань безпеки Ігор Толстоносов заявив, що обладміністрація, а також регіональні управління ФСБ і МВС повністю контролюють ситуацію, відтак підстав для паніки немає, а ситуацію із "замінуванням" чиновник назвав організованою провокацією.
В Улан-Уде пройшла евакуація будівлі міської мерії та уряду Бурятії. Дзвінки про мінування надходили і у школи, дитячі садки, торговельні центри, супермаркет, та навіть до залізничного та автомобільного вокзалів.
У Читі об'єктами атак "телефонних терористів" стали будівлі уряду Забайкальського краю, мерії міста та міської думи. Також дзвінки про закладені бомби надходили на залізничний вокзал, аеропорт, об'єкти торгівлі та в одну зі шкіл – всі ці повідомлення супроводжувалися евакуацією людей.
Додамо, раніше всі ці анонімні дзвінки пов’язували з військовий навчаннями, однак в російському Міноборони спростували це, натомість у МНС РФ переконують, що не володіють інформацією про вищезазначені дзвінки.
Карта хвилі евакуацій у Росії: у середині круга вказано дату, коли анонімні дзвінки
вражали місто