Про це йдеться у статті The Washington Post.

Саме цей договір за весь час холодної війни допоміг відкинути появу цілого класу ракетних озброєнь. Натомість зараз, коли рівень довіри між США та Росією дуже низький, обидві держави, схоже, повертаються до гонки озброєнь, яку зупинило попереднє покоління, зауважує видання.

Читайте також: США готуються серйозно вдарити по Росії, – Stratfor

Газета нагадує про суперечки, які точаться навколо цього договору. Так, у 2014 році та в усі наступні роки Держдеп США повідомляв Конгресу про те, що Росія розробила і протестувала крилату ракету з діапазоном, що порушує умови договору. Мається на увазі ракета 9М729, яка нібито була взята на озброєння. Однак Москва спростувала цю інформацію. Натомість, у Кремлі заявили, що американська система протиракетної оборони "Іджіс" може також порушувати договір. США ці звинувачення відкинули. У листопаді 2016 році пройшла зустріч спеціальної комісії із перевірки, яка, втім, закінчилася безрезультатно. WP зазначає, що у договорі передбачений спеціальний механізм для вирішення таких спірних питань, але поки що його робота не дала результатів.

Вже у 2017 році адміністрація Трампа оголосила, що вводить економічні і військові заходи, щоб змусити Росію повернутися до дотримання договору. Так, Конгрес схвалив виділення 58 мільйонів доларів на розробку нової ракети наземного базування. Глава Кремля Володимир Путін сприйняв цей крок як підготовку США до виходу зі спільної угоди.

Обстановка уїдливості та заперечення веде до анулювання Договору про РСМД і до початку нової гонки озброєнь,
– застерігають автори статті.

Але США та Росії не варто порушувати цю угоду з огляду на небезпеку, пов'язану із загрозою розповсюдження ядерної зброї, впевнені журналісти.

Нагадаємо, у США заговорили про можливість виходу з договору з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) через те, що Володимир Путін порушив його умови. У НАТО також заявили про підготовку заходів із протидії російській ядерній програмі.