"Погано прикриті спроби закрити очі на злочини, що здійснюються в Києві і на Західній Україні, супроводжуються прагненням щільно відслідковувати дії законної кримської влади щодо самостійного визначення свого майбутнього, причому в обхід наріжного для ОБСЄ принципу консенсусу, без врахування думок та рекомендацій російської сторони, не чекаючи офіційних запрошень від влади Криму", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Російських військових маскують через місію ОБСЄ

У відомстві також наголосили, що останні озвучені в європейських столицях - Брюсселі, Відні, Страсбурзі - рішення, заяви та плани європейських та євроатлантичних організацій щодо українській кризі "змушують задуматися про те, які завдання реально переслідують партнери Росії, які кошти вони готові інвестувати в ім'я їх досягнення і, одночасно, які жертви готові понести самі".

"На рівні двосторонніх відносин з тими ж членами цих організацій нам нерідко говорять про розуміння, бажання працювати дійсно спільно, не створювати нових бар'єрів. Але, мабуть, коли всі їх учасники збираються разом, в пошуку взаємоприйнятних рішень гору беруть найбільш крикливі, що ставлять власні політичні, економічні та історико-архівні інтереси вище загальних завдань", - додали в коментарі.

Нагадаємо, в Україні вже перебуває 40 військових неозброєних спостерігачів від ОБСЄ з 21 країни. Про це йдеться на сайті організації.