Загарбники вкотре обстріляли цивільну інфраструктуру українського міста. Цього разу перепало Запоріжжю.
Дивіться також Як можуть використати старі литовські ТЕС для відбудови енергосистеми України
Влучання у промисловий об'єкт
Вранці 9 квітня стало відомо, що, на жаль, кількість жертв внаслідок російської атаки зросла.
4 людини загинуло, 8 поранено внаслідок ворожої ракетної атаки на Запоріжжя,
– повідомив Іван Федоров.
Раніше голова ОВА зазначив, що противник вдарив по промисловому об'єкту у Запоріжжі.
Секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв уточнив, що ворог також пошкодив 7 багатоквартирних будинків та медичний заклад. Загалом пошкоджень зазнали 14 будівель. Комунальники ліквідують наслідки атаки.
Який вигляд має місто після обстрілу / Фото Куртєв
Окупанти запускали балістику
Попередньо, по Запоріжжю удар був завданий балістичними ракетами. Адже саме під час повітряної тривоги, пов'язаної із загрозою застосування балістичного озброєння, у місті пролунали два вибухи. Перший почули одразу після сирени – десь о 12:16. Другий прогримів о 12:50.
Слід зауважити, що згодом вибухи лунали й в інших українських містах. Так, окупанти скинули КАБи на Сумщині. Чули вибух також і в Одесі.
Відомо, що, зокрема, у Сумах ворог поцілив по цивільній інфраструктурі.
У ворога ще багато ракет
- У Повітряних силах зауважили, що у росіян ще досить багато засобів авіаційного ураження. Так, майор Ілля Євлаш повідомив, що у ворога залишилося майже тисяча ракет.
- Також він додав, що останнім часом противник для ударів по Україні використовує новітні ракети, наприклад "Циркон". Це свідчить про те, що запас у них таки вичерпується.
- Водночас речник Повітряних сил зазначив, що окупанти випробовують свої "новинки" під час атак на Україну. Також вони намагаються викрити і нашу ППО.
- Тому нерідко одна із функцій масованих ударів, зокрема того, який стався 6 квітня, – розвідувальна.
- Нагадаємо, що 6 квітня противник випустив усього шість ракет різних типів: три С-300 із Бєлгородської області, дві крилаті Х-101/Х-555 – з літаків стратегічної авіації з Саратовської області та один "Калібр" – з Чорного моря.