Ворогу байдуже, місцевий чи не місцевий – усіх забирають та кидають на "м'ясні штурми". Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що загалом популяція росіян у Донецькій області не стає меншою, мабуть, через зиму.

Цікаво "Елітний полк перетворили в збіговище зеків": росіяни скаржаться на долю свого війська

За словами Андрющенка, під час новорічних свят українці працювали та всіма способами наближали перемогу. Водночас росіяни роз'їхалися, святкували й лише зараз протверезіли.

Зараз окупанти мають інше завдання. На всій тимчасово окупованій території у той чи інший спосіб збирають підписи за Владіміра Путіна. Тому всі відвернулися і від фронту, і від мобілізації. Там тривають інші процеси,
– наголосив радник міського голови Маріуполя.

Підпис за Путіна – путівка у Крим

У Росії повинні відбутися вибори президента з 15 по 17 березня, які проходитимуть дистанційно за електронною системою голосування. Шириться інформація, що зараз відбувається "тренування" – росіяни ходять по ТОТ і за отриманий голос платять гроші. Наразі не зрозуміло, навіщо це робити, якщо результати однаково сфальсифікують.

Ми цього "не розуміємо" через "демократичні" процедури. Хто керує Росією? "Бюрократи" насправді, які до цього ставляться серйозно, тому що, якщо цього не робити, вони не будуть силою, загрозою та взагалі чимось потрібним для Росії. Для чого вони це роблять – просто сміх. Ми системно жартуємо та сміємося над цим, бо вони вигадують будь-що, аби зібрати підписи для ЦВК, щоб Путін став кандидатом у президенти,
– зазначив Петро Андрющенко.

Схожа ситуація відбувається в Херсонській та Запорізькій областях. Утім, окупована адміністрація на Запоріжжі пропонує програму "бонус-плюс" за підпис на користь Путіна – російський паспорт та путівку в "сонячний" Крим взимку.

Натомість в Херсонську область окупанти привозять людей та роблять фотовідео, щоб продемонструвати "чесно" зібрані підписи главі Кремля та російському населенню по телевізору. Оскільки через бойові дії на лівобережжі не вистачає осіб для таких маніпуляцій.

Ситуація в Маріуполі: головне

  • Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що росіяни у трикутнику Маріуполь – Бердянськ – Розівка на 50% збільшили кількість військових баз, особового складу, техніки та озброєння для них. Імовірно, окупанти готують посилити тиск в районі Мар'їнки або піти у наступ в районі Вугледара.
  • У Маріуполі 13 січня працювала ворожа ППО, причому зовсім близько до житлової забудови. Сталося влучання у казарму, розташованій на території металургійного комбінату імені Ілліча, де проживали російські окупанти. Там могли впасти уламки ППО.
  • Депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін повідомив, що в тимчасово окупованому Маріуполі величезні проблеми з опаленням та електроенергією. Температура повітря у приміщеннях приблизно 8 – 11 градусів тепла. Крім того, спостерігається транспортний колапс.