Російські ЗМІ посилаються на військове відомство держави-агресорки, інформує 24 канал. При цьому у міноборони цинічно наголошують, що війська повернуть після завершення бойових навчань, як це було завжди.

До теми "Якщо почнуть вбивати росіян": у Росії назвали цинічні умови для вторгнення в Україну

Деякі підрозділи вже сьогодні повернуться у свої гарнізони

Підрозділи Південного та Західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух у свої військові гарнізони,
– повідомив офіційний представник міноборони Росії Ігор Конашенков.

Конашенков пояснив, що окремі підрозділи мають повернутись вже своїм ходом.

Проте навчання Росії ще продовжуються

У міноборони зауважили, що комплекс масштабних заходів оперативної підготовки військ та сил продовжується. У них беруть участь всі військові округи, флоти та повітряно-десантні війська. На території Білорусі тривають спільні навчання "Союзна рішучість-2022".

На практичні дії в якості спостерігачів запрошені військові аташе з питань оборони при посольствах інших країн в Білорусі і представники ЗМІ,
– розповів Конашенков.

Також у державі-агресорці доповіли, що в "оперативно важливих акваторіях океану і морів, які прилягають до території Росії" проводять серію військово-морських навчань. Тут залучені військові кораблі, підводні човни та морська авіація.

Читайте також Артилерія та десантні кораблі, – у Пентагоні розповіли про війська Росії біля України

Росія вже не вперше повідомляє про завершення частини навчань

Зазначимо, що це не вперше держава-агресорка повідомляє про завершення частини військових навчань. Така ситуація була і наприкінці січня. Тоді говорили, що війська та авіація Західного військового округу завершили планову перевірку боєготовності. Їх начебто повернули до місць базування.

Напередодні про кінець частини російсько-білоруських навчань доповів Володимиру Путіну і міністр оборони Сергій Шойгу. Він зазначив, що начебто повністю навчання мають завершитись 20 лютого.

Війська Росії біля українських кордонів: останні новини

  • Раніше ЗМІ називали датою можливого вторгнення Росії 16 лютого. Проте напередодні секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що найближчим часом нападу не буде.
  • Також глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що 127 тисяч військових, які зараз біля кордону України, недостатньо для нападу.
  • Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єдності.
  • Тим часом у Пентагоні заявили, що Росія впродовж кількох останніх днів стягнула додаткові війська до кордону України. Зросла кількість військ й на території Білорусі.

Дивіться звернення президента Зеленського щодо можливого нападу Росії: