Однак у Литві також розуміють, що так чи інакше основна боротьба відбувається на території України. Про це 24 каналу сказав Вітіс Юрконіс – політолог, керівник офісу Freedom House в Литві.

Увага Ми готувались до цього, – литовський політолог про ризики удару Росії

"Це не питання вибору, але потрібно розуміти, що однаково основна увага повинна йти на війну в Україні і підтримку там", – вважає політолог.

Він додав, що Кремля не потрібна ескалація цього конфлікту. Однак у країни-агресорки є свої плани.

Їм більше потрібно, щоб тут хтось запанікував. Можливо, у Брюсселі. Може бути якийсь простір, щоб "розділяти та володарювати". Навіть можуть відгукнутися якісь литовські політики, які будуть дорікати чинній владі,
– сказав Юрконіс.

Це єдине, що Кремль може і буде робити, бо кремлівський диктатор Путін вже давно мріє про розкол у Європейському Союзі.

Протистояння Москви та Вільнюса: що сталося

  • Нещодавно Литва заборонила транзит підсанкційних російських товарів через свою територію. Не можуть їхати ні вантажівки, ні поїзди. Вони пояснили, що просто виконують санкційну політику ЄС.
  • У Росії серйозно "підгоріло" через ці обмеження. У ворожому МЗС назвали дії Литви порушенням міжнародно-правових зобов'язань. Тому міністерство навіть викликало очільницю посольства країни у Москві.
  • Крім цього, там стали гучно розповідати, що в них "розв’язані руки". І зовсім скоро почали навчання в Калінінградській області з "Градами" та "Ураганами".
  • А самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко взагалі заговорив, що у такий спосіб Литва фактично оголосила війну.
  • Литва відповіла на погрози Росії через "блокаду Калінінграда". У МЗС наголосили, що лише виконують санкції, які запровадив ЄС.
  • Президент Литви Гітанас Наусєда заявив, що жодних поступок не буде.
  • Натомість МЗС України стало на захист литовських друзів. Міністр Дмитро Кулеба заявив, що Росія сама винна у наслідках вторгнення в Україну.

Литовський політолог про ризики удару Росії: дивіться відео