Про це 24 каналу розповів військовий аналітик, колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко. За його словами, західний округ відповідає за охорону російських інтересів Росії в західній її частині, зокрема з країнами НАТО.

Зверніть увагу В ISW прокоментували чергову ротацію у вищому командуванні Росії

Зброя та тактика НАТО мають потужний результат

Він наголосив, що враховуючи негативне ставлення Росії до НАТО і її розуміння, що баланс сил на користь Альянсу, все це вимагає дуже серйозного ставлення до західного військового округу.

Тим більш вони бачать, що натівська зброя і тактика демонструють дуже потужний результат у війні,
– підкреслив аналітик.

На його думку, зміна четвертого командувача за такий короткий термін свідчить про істотну відмінність того, як військові сили показали себе на практиці, і того, що планувалось і демонструвалось протягом багатьох "шоу" навчань.

"Їх проводили у великій кількості до початку бойових дій", – наголосив він.

Про що свідчить чергова зміна командувача західного округу в Росії: дивіться відео

Погана якість кадрів

Риженко зазначив, що протягом бойових дій також проводились навчання "Схід" на Далекому Сході.

Там теж все було дуже красиво і виглядало, як шоу,
– згадав він.

За його словами, це свідчить про нестабільну і неякісну систему управління і погану якість кадрів у російській армії.

"Але кількість російських військ дуже велика. Навіть за їх низької якості, саме така кількість для України становить велику проблему", – підкреслив Андрій Риженко.

Що відомо про нового командувача західного військового округу збройних сил Росії

  • Лише місяць затримався на посаді попередній командувач військами західного військового округу генерал-полковник Сєргєй Кузовльов. Натомість цей округ збройних сил Росії очолив генерал-лейтенант Євгєній Нікіфоров.
  • До цього призначення Нікіфоров обіймав посаду начальника штабу – першого заступника командувача військами східного військового округу.
  • Наразі Нікіфоров перебуває на командному пункті угруповання військ "Захід" в Богучарі Воронезької області. Як формальну причину звільнення Кузовльова озвучили провал підготовки наступу на Лиманському напрямку.
  • В ГУР України вважають призначення Нікіфорова "проявом внутрішньополітичної боротьби у вищому керівництві РФ – людину з орбіти Шойгу – Герасимова змінюють на кандидата від групи Суровікіна – Пригожина".