Іван Жданов припустив, що ймовірно його оголосили в розшук через "десяток кримінальних справ, які на мене завели". За інформацією ЗМІ, наразі політик перебуває у Литві. 

До теми У Португалії виник скандал через злиття Росії даних організаторів акції на підтримку Навального

Кремль оголосив Жданова у розшук

Іван Жданов написав, що його ім'я з'явилося в базі розшукуваних осіб МВС Росії. Там мовиться, що розшукують директора фонду Навального за статтею кримінального кодексу. Однак не уточнюють, за якою саме.

Жданов розповів, що його адвоката Володимира Вороніна не допустили до документів кримінальної справи.

...Мого адвоката Володимира Вороніна не допустили до справи проти мене за статтею 239 КК. Будемо домагатися його участі в суді,
– заявив Жданов.

Справу порушили за статтею про створення некомерційної організації, діяльність якої нібито зазіхає на особистість і права громадян.

До речі, Іван Жданова перебуває за кордоном з осені 2019 року. Він виїхав після того, як у Росії проти нього порушили справу про відмивання коштів у фонді Навального. 

Фонд Навального: коротко

  • Фонд Навального є некомерційною організацією. У січні 2021 року він опублікував гучне розслідування про таємний палац російського президента Путіна під Геленджиком.
  • У лютому 2021 року Навального засудили до 3,5 року колонії звичайного режиму. Враховуючи час, який політик провів під домашнім арештом, відбувати покарання опозиціонер мав 2,8 року. Згодом апеляційний суд ухвалив рішення відправити Навального у колонію на 2 роки, 6 місяців та 2 тижні.
  • 9 червня 2021 року Фонд боротьби з корупцією Навального суд Росії визнав екстремістською організацією.
  • На своїй сторінці в інстаграмі Навальний прокоментував рішення суду словами: "коли корупція – основа державної влади, борці з корупцією – екстремісти".