Позицію Росії озвучив очільник МЗС країни Сергій Лавров. Його слова цитувала низка російських ЗМІ.

Важливо Лукашенко заявив, коли визнає Крим російським

Позиція Росії

Глава міністерства закордонних справ Росії сказав, що окупований Крим нібито "входить до складу Союзної держави як територія Росії" і це нібито закріплено в російському законодавстві.

У нас є договір про Союзну державу з Білоруссю, з 1999 року він діє. Відповідно до цього договору територією Союзної держави є територія Білорусі та Росії відповідно до їх законодавства. За нашим законодавством, Крим, звісно, – це територія Росії,
– зазначив Лавров.

Зауважимо, що Лукашенко заговорив про визнання українського півострову російським на великій пресконференції. Під час неї пролунало чимало антиукраїнських заяв.

Головні тези

  • Лукашенко запевнив, що нібито Україна готує бойовиків, яких перекидають у Білорусь. Крім того, за версією диктатора, до протестів у Білорусі причетні "бандерівці з тризубцями".
  • Також він пригрозив, що може перейти кордон з Україною. Лукашенко сказав, що якби хотів поставити Україну на коліна – "зробив би це з Путіним за добу".
  • Він підкреслив, що готовий визнати тимчасово окупований Крим російським. Це станеться тоді, коли "останній олігарх в Росії визнає Крим і почне поставляти туди продукцію".
  • Диктатор пообіцяв українцям в Білорусі видати громадянство. Він запевнив, що видадуть його до кінця 2021 року.