Пропагандистка хотіла похвалитися успіхами російської армії у районі Вугледара, але поспішила. Чому путінська пропаганда така недолуга, 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Дивіться також Соловйов в ефірі виправдався, чому Росія не може ліквідувати Зеленського

Чому виникають розбіжності між пропагандистами та z-воєнкорами

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва у своїй програмі сказала, що буцімто мінімум 1000 бійців з 72 бригади опинилися "в котлі" неподалік Вугледара. В етер увімкнувся z-воєнкор і спростував її заяву. За його словами, на той момент місто ще не було взяте в оточення, тому про жодний "котел" не може мовитися.

Зверніть увагу! 2 жовтня в ОСУВ "Хортиця" дійсно підтвердили, що Сили оборони офіційно вийшли з Вугледара з метою збереження особового складу та бойової техніки.

Яковенко зазначив, що пропагандисти не можуть щодня говорити про одне й те саме. Потрібна бадьора інформація, тому Скабєєва традиційно прикрасила ситуацію. Але z-воєнкори перебувають зовсім в інших умовах.

Ольга Скабєєва, Дмітрій Кісєльов, Владімір Соловйов та інші пропагандисти підпорядковуються безпосередньо диктатору Владіміру Путіну, видають необхідну інформацію та отримують за це гроші. Водночас z-воєнкори залежать від аудиторії, тому вони наближені до реальності й не можуть безперервно брехати.

Гібридна складова російської пропаганди, яка зверху складається з телевізора, а знизу підпирається великою кількістю патріотичних телеграм-каналів, насамперед пропутінських, створює певні суперечності. Телевізор бреше шалено, а z-воєнкори займаються пропагандою, все-таки спираючись на якусь реальність. Так і виникають розбіжності,
– зазначив Ігор Яковенко.

Не пропустіть Путін буде шокований: на шоу Соловйова заговорили про велич України і НАТО

Чому російська пропаганда відстає від радянської

У Радянському Союзі була комуністична доктрина, згідно з якою понад 70 років просувалися брехливі наративи. Водночас у Росії ситуативна брехня. Недолугість російської пропаганди можна пояснити відсутністю ідеології.

До прикладу, востаннє у Кремлі почали погрожувати ядерною зброєю напередодні зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена у США. Путін прагнув залякати американського президента, аби той не скасував заборону на удари далекобійною зброєю по Росії.

Якби диктатор хотів ядерної війни, він формально міг би її розпочати. Підстава – українські війська на Курщині та постійні атаки по російських об'єктах. Однак Путін не наважиться на такий крок. Причина проста – дорожить своїм життям.

Після зустрічі спектакль зі зміною ядерної доктрини став непотрібним. Все стихло,
– наголосив Яковенко.