Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив польський громадський діяч, науковець Ришард Купідура. За його словами, є чіткі алгоритми, коли такі провокації НАТО може вважати прямою агресією.

До теми Справа не особисто в Румунії: чому НАТО боїться говорити про російські ракети

Цей інцидент можна вважати прямою агресією

Відомо, що нещодавно декілька російських літаків залетіли з Калінінграда близько до повітряного простору Польщі. На думку Купідури, потрібні однозначні заяви від лідера Альянсу США про те, що такі провокації Росії НАТО може вважати прямою агресією.

Натомість науковець додав, що у нього не було очікувань, що Альянс застосує 5 статтю договору НАТО, яка передбачає, що учасник Альянсу, який зазнав збройного нападу, може розраховувати на допомогу з боку інших.

Він пригадав, що нещодавно російська ракета перетнула повітряний простір Румунії. Купідура зазначив, що війна йде просто за кордоном НАТО, а Росія ніколи не підтвердить, що цілеспрямовано запустила ракету у країну, яка входить до Альянсу.

Тут є питання відповідальності країн НАТО, тому що коли ми скажемо: "Так, це була пряма агресія", то наслідки цього будуть великі. Тоді вже кроку назад не буде,
– наголосив він.

Купідура про реакцію на падіння російських ракет у країнах НАТО: дивіться відео

Реакції на ракету в повітряному просторі НАТО

  • 10 лютого Росія масовано обстріляла Україну ракетами. Крім того, дві російські ракети типу "Калібр" перетнули повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО.
  • У міноборони Румунії заявили, що не підтверджують інформацію про російську ракету над своєю територією. Там зазначили, що найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону.
  • Речниця генсека НАТО Єнса Столтенберга вирішила послатися на заяву міноборони Румунії. Тобто Альянс поділяє позицію про те, що жодних ракет у повітряному просторі країни нібито не було.