Порошенко повернувся в Україну 17 січня. Після чого вирушив у суд, де розглядали "вугільну справу", в якій він фігурує.

Читайте також У Кремлі відреагували на повернення Порошенка в Україну

Розвідка Росії про справу Порошенка

Директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін вирішив прокоментувати справу проти п'ятого президента України.


Особа Порошенка всім нам добре відома, і ця брудна внутрішня кампанія всередині України, звичайно, не підіймає репутацію нинішнього київського режиму,
– заявив Наришкін.

Він також зазначив, що ніяких додаткових коментарів надавати не хоче.

Повернення Порошенка до України: головне

Справа Порошенка: коротко

  • Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило про підозру у державній зраді. Політик є фігурантом так званої "вугільної справи".
  • Слідство вважає, що Порошенко у 2014 – 2015 роках використав свої повноваження глави держави, аби незаконно припинити постачання вугілля з ПАР. Натомість підписав на вимогу Росії договір на постачання вугілля в Україну з окупованих територій Донбасу, якими керують російські бойовики. Іншим фігурантом цією справи є проросійський нардеп Віктор Медведчук.
  • Детективи ДБР 17 грудня намагалися вручити п'ятому президенту повістку. Однак він втік від слідчих, просто сівши в авто. Згодом нардеп полетів за кордон, у "поїздку, яку давно планував". Водночас ДБР стверджує, що Порошенко придбав квитки на літак після того, як йому намагалися вручити повістку.

До теми – Петро Порошенко у Печерському суді: дивіться відео