Таку позицію у своєму Twitter висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Також він опублікував фотокопії обох документів.

Читайте також: У Раді знову розглянуть відставку Клімкіна та майбутнє України у ПАРЄ

"Щоб зняти всі питання, прошу до вашої уваги дві дипломатичні ноти. Перша – російська пастка, до речі досить примітивна, друга – наша відповідь, яка викриває приховані мотиви РФ", – написав Клімкін.

Нота РФ
Нота Російської Федерації щодо полонених українських моряків

У ній мовиться, що в Росії триває "кримінальний процес" щодо 24 затриманих українських моряків. Причому росіяни наголосили, що законність цього процесу рішення Міжнародного трибуналу від 25 травня 2019 року під сумнів не ставило. Тому РФ вважає себе вправі вимагати в України письмових гарантій забезпечення участі моряків після їх звільнення у досудовому та судовому слідстві відповідно до законодавства Росії.

Нота України
Відповідь українського МЗС на російську дипломатичну ноту

У відповідь МЗС України відписало ноту, де чіткими підпунктами виділило наступне:

► Міжнародний трибунал постановив негайно звільнити українські судна та моряків.
► Росія рішення трибуналу не виконала.
► Тому Україна вимагає у Росії припинити міжнародно-протиправні дії та надати гарантії їх недопущення у майбутньому.

До того ж, наказ Міжнародного трибуналу "не потребує додаткових дій щодо тлумачення". Також нема потреби підписувати якісь додаткові документи, адже наявна "договірно-правова база дозволяє Російській Стороні в повній мірі виконати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права та негайно і безумовно звільнити 3 українські військові кораблі й 24 членів їхніх екіпажів та забезпечити їхнє повернення в Україну".

Також Павло Клімкін іронічно зауважив, що своєю нотою "Росія пояснила, як вона виконає свої міжнародні зобов'язання і поверне українських моряків додому".

Окремо міністр прокоментував реакцію Володимира Зеленського на обмін нотами МЗС України та Росії: "По суті – все зрозуміло, а от по комунікації – є питання. Весь дипломатичний світ знає, де мене шукати. Як кажуть, мене легко знайти, важко втратити й неможливо забути".

Детально про реакцію президента Зеленського на російську ноту та відповідь українського МЗС – у матеріалі 24 каналу.

Про яке рішення Міжнародного трибуналу мовиться?25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив, що Росія повинна протягом місяця звільнити 24 полонених українських моряків та повернути Україні 3 кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Та Росія відмовилася виконувати рішення суду і не повернула Україні моряків у встановлені судом терміни. У президента РФ Володимира Путіна переконують, нібито "повноваження цього суду просто не поширюються на цю ситуацію".

Українські військові потрапили в російський полон 25 листопада 2018 року. Того дня російські прикордонники протаранили український буксир в Азовському морі, обстріляли українські судна та захопили їх. Мовиться про катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також буксир "Яни Капу". Російські прикордонники полонили 24 українських моряків. З того моменту і донині їх утримують у слідчих ізоляторах Москви.